| adutzadragutza a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Imi place de un baiat cu care vorbesc.Suntem mai apropiati decat eram inainte.Eu il plac, dar sunt putin confuza.Acum vorbeste cu mine si simt ca vrea sa ne apropiem si mai mult si tot acum simt ca e rece si nu isi face timp pentru mine. Oare ce sa cred.straight face sa mai incerc sa il fac sa isi dea seama ce simt ( fara sa ii spun ) ..sau sa renunt ..lasanu'l pe el ..si sa vad ce face in continuare.Ma salut, ma baga mereu in seama dar uneori cand ii trimit un pupicut sau ceva pe mess pune ala ce se roseste >:" si alte ori ..imi trimite el :* fara sa ma astept sau ceva..Nu stiu ce sa mai cred.voi ceparere aveti?

13 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Daca tie iti place de el atunci actioneaza. Fii mai draguta cu el si incearca sa il cunosti mai bine, asta daca lui ii lipseste curajul sa te abordeze live.

Bafta!

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Nu te agata de dragoste fara sa stii. Si daca e careva sa spuna ce simte, acela ar fi el. Daca nu o spune poate nu simte asta. Sincer, dragostea e nasoala si te face sa suferi..Mai mult decat credeam sad

| adutzadragutza explică (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Cam asa ceva.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns (pentru adutzadragutza):

Ma bucur ca intelegi ce vreau sa spun happy

| ALEX2402 a răspuns:

Incearca sa-l saruti subtil pe obraz si vezi cum reactioneaza

| Achtor a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa ii spui ceea ce simti doar asa poti stii daca si el simte la fel si sa nu iti faci iluzii false. Poate el nu intelege ceea ce vrei sa ii transmiti de aceea e mai bine sa ii spui. Sper ca te-am ajutat

| adutzadragutza explică (pentru Achtor):

Nu vreau sa ii spun ca il plac...

| Achtor a răspuns (pentru adutzadragutza):

Daca nu ii spui nu ai de unde sa stii daca si el simte la fel, poate el nu intelege ce simti pentru el

| adutzadragutza explică (pentru Achtor):

Aveam o prietena care a facut exact acelasi lucru..adica i'a spus ca il place ..si nu a rezolvat nimicwinking

| Achtor a răspuns (pentru adutzadragutza):

Pai poate pentru ca el nu simtea la fel. Parerea mea e ca nu are rost sa iti faci iluzii si apoi sa vezi de fapt ca ai ''visat degeaba'' depinde si de personalitatea lui

| Ajutatorool a răspuns (pentru adutzadragutza):

Scenariul 1 - ii spui ca il placi, te place si el, ajungeti impreuna, toate bune si frumoase.
Scenariul 2 - ii spui ca il placi, el nu te place, nu ajungeti impreuna, nu o sa traiesti niciodata cu nesiguranta "ce ar fi fost daca...".
In ambele cazuri castigi.

| monicaangel a răspuns:

Spune-i ce simti, cine stie poate te va surprinde. Good luck!

| aaaleexuutzzu a răspuns:

Pai tu spune-i ce simti si poate o sa ai mai mult norocwinking