| andra031333 a întrebat:

Hei, TPU! Am o problema... Am facut dragoste cu iubitul meu, protejat. Am verificat si prezervativul la sfarsit cu apa si nu era rupt... Nu mai stiu exact cu ce mana l-a dat jos, dar dupa vreo 7-10 minute m-a penetrat cu degetul. Exista riscuri sa fiu insarcinata? Menstruatia mi s-a terminat acum 3 zile. Multumesc anticipat! Funda.

12 răspunsuri:
| 1234abcd a răspuns:

Daca sperma a ajuns pe mana lui atunci exista posibilitatea...pentru orce eventualitate fa-ti un test de sarcina

si sa speram ca nu estihappy

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Sperma in cateva minute moare daca nu e in vaginul unei femei, si oricum nu poti ramane insarcinata numai daca sperma barbatului este foarte concentrata, adica sa se abtina de la orice mod de a ejacula timp de 3-4 luni. stai linistita si nu te stresa.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns (pentru claudiu2386):

In primul rand sunt fata, si nu am citit din cartea de botanica "frate" ci din carti adevarate, in care gasesti totul depre sex si organele sexuale. daca esti interesat despre ce am scris si ca sa iti dovedesc ca e adv, ia citeste aici:Infertilitatea este definita ca incapacitatea de a concepe un copil dupa un an si jumatate sau doi de act sexual. Tot de infertilitate vorbim si atunci cand sarcina nu se duce la termen. Factorii declansatori si agravanti ai infertilitatii se refera atat la femeie cat si la problemele medicale ale barbatului. Astfel, in ceea ce priveste partea masculina, poate fi vorba de rezultatul unei cantitati prea mici de sperma sau al unei anomalii anatomice. Cantitatea mica de sperma este de multe ori rezultatul consumului excesiv de alcool, al tulburarilor endocrine, boli acute recente, sexul sau masturbarea in exces(e nevoie de cateva luni de abstinenta pentru a avea sperma foarte fertila pentru conceptia unui copil), radiatii sau caldura in exces, rani testiculare, varicoceli (inflamarea venelor care iriga testiculele) sau febra prelungita. Orice barbat trebuie sa tina cont de toate acestea ca posibile cauze ale reducerii cantitatii de sperma.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns (pentru claudiu2386):

Acum nu exagera, sincer tu esti baiat, sti mai bine, dar acum nu orice lucru te face sa ramai insarcinata sa fim sinceri!

| catalin02 a răspuns:

Depinde daca avea sperma pe deget (si cu 1 picatura de sperma poti ramane insarcinata)

| andra031333 explică (pentru catalin02):

Nu cred, dar si eu stiam ca spermatozoizii nu rezista mult in aer...

Răspuns utilizator avertizat
| angel28 a răspuns:

Ai grija!

| andra031333 explică:

Prost esti tu. nu eu imi pierd timpul pe TPU jignindu-i pe altii... daca esti aici, ori raspunzi la intrebari, ori mai taci naibii din gura

| andra031333 explică:

Nu e doar daca isi da drumu, au mai fost cazuri din astea si sunt destule riscuri, deci nu le stii tu chiar pe toate, stai linistit. Poti vorbi si frumos happy