| FamousGirl4 a întrebat:

Hei TPU, am o problema cu un baiat. De aproape un an, imi place de un baiat, destul de mult. Chiar din prima zi, din care mi s-a parut dragut, am incercat ca comunic (il cunosc de mult, l-am bagat pe vreo 2 prietene bune de ale mele, dar atunci mi se parea oribil), doar ca, am incercat sa aflu mai mult despre el, fara speranta. Ma evita total. Era din ala, ingamfat, figurant as putea spune. Si, ca oricine, gresim, a aflat o persoana nepotrivita de sentimentele mele pentru el, si i-a spus. ATUNCI chiar nu mai vorbea deloc cu mine. Desi, din prima zi, se UITA SUPER INSISTENT LA MINE. Avem prieteni comuni, ies cu toti colegii lui afara, deci. Mereu invoca tot felul de intrebari, zic eu doar ca sa mai stea cu mine, cu noi gen "baa, voi ati dat testul ala la mate?" clar de test nu il interesa pe el. Deci, se uita super insistent la mine, unii prieteni au inceput sa-mi reproseze ca se uita prea insistent. Se uita dupa mine prin parc, asa mi se pare.
Si vin si intrebariile : Sunt oare paranoica, asa face cu toate fetele si percep eu gresit? PRECIZEZ nu pot vorbii cu el, nu ii plac deloc dar DELOC acele fete disperate. Si nu am ce subiect sa strabat cu el. Si a doua intrebare: Ce credeti ca ar trebui sa fac? Nu stiu ce sa mai zic, ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| vox22 a răspuns:

Stiu exact prin ce simti pentru ca si eu am trecut prin asta, exact aceeasi poveste. Poate ca da esti paranoica, crezi ca te priveste dar nu este asa.El este tipul de baiat smecher, care nu ii pasa de nimic. Incearca totusi sa nu te mai stresezi asa de tare cu baiatul asta, si sa nu mai pari disperat, incearca sa fi si tu smechera m mergi dreapta cu mainile in buzunare, fara sa iti pese de nimic, ai putea sa incerci sa ii dai cateva maxime, asta l-ar face sa ii cresca interesul. Asta am facut si eu Si am mers. Ma imbracam mai provocator, ca sa ii pot atrage atentia, eram cu totull schimbata, cand treceam pe langa el sau el pe langa mine, sopteam usor cu prietenele mele ...tot felul de chestii urate despre el. El crezandu-le. Si tot asa, am inceput sa vorbim, incepea sa ii placa cand imi mai bateam joc de el... Incerca si tu. BAFTA!

3 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Char crezi ca vrei sa te bagi intr-o relatie cu el?laughing Adica..este genul tau?
Oricum clar nu trebuie sa il faci sa creada ca il placi..stiu si eu.fa-o in continuare pe inabordabila si roaga-te sa te bage in seama laughing. Poate cel mai bine e sa uiti de el si sa nu te mai agiti la fiecare "semn" pe care il da. Poate ti se pare ca se uita insistent, poate ca vrea sa faci tu primul pas (eu nu cred ca el il va face vreodata laughing ), poate ca asa se uita la toate fetele. E inca imatur, lasa sa mai creasca.

| 26Geo a răspuns:

Sincer,o idee buna ar fi sa il contrazici.Cand vezi ca zice o chestie pe care tu stii ca nu-l intereseaza, contrazi-l.Nu o sa-i convina, dar asa o sa il faci sa reactioneze cumva.De aici, o sa duceti discutia si la un alt nivel.Bafta

| Sindiiii a răspuns:

Eu zic, ca atunci cand il prinzi ca se uita la tine, intraba.l "Tu ce te holbezi?". si asa o sa iti spuna ceva...