| Johann_Tomy_1996 a întrebat:

Am o problema legata de masturbare deoarece de la o perioada dupa ce ma masturbez simt ca imi creste tensiunea, dar nu cred ca e din cauza asta pentru ca la mine e ca un automatism si totul pleaca de la gandire si nicidecum de la o problema de sanatate. As vrea pareri legate de asta pentru ca chiar daca ma abtin e varsta cand schimbarile hormonale sunt in prim plan si vrei nu vrei simti nevoia sa te eliberezi. Am 18 ani.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat masturbarea nu este excesiva, nu ar trebui sa te ingrijoreze.
Dar, daca stii ca ai probleme cu tensiunea arteriala, atunci risti sa lesini, sau sa mori.

uite aici ce se poate intampla:
http://www.libertatea.ro/......rit-634727

| doctorandus a răspuns:

Daca ai probleme cu tensiunea, te duci la medic ca sa-ti prescrie tratament. Nu prea vad ce legatura ar avea cu masturbarea, in afara de excitatie. Oricum, excitat poti fi si fara masturbare.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Invata la bac, lasa frecatu.