| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Sunt impreuna cu un baiat din alt oras de 3 luni, nu ne-am vazut niciodata, am planuit sa ne vedem in vacanta, dar el nu stie daca ajunge sigur pentru ca o sa fie iarna si se pot intampla accidente pe drum. De asta ne e si frica oarecum sa vina. Adica amandoi ne dorim asta. Dar de cand am inceput scoala, nu am mai prea vb atat de mult, nu m-a mai sunat si nu mi-a dat mesaj de 1 zi. Stiu ca nu e cine stie cat timp, dar intr-o relatie la distanta trebuie sa existe comunicare. In ultima vreme tot eu i-am dat mesaje. Nu mai suntem ca la inceput. Vorbeam cate 7 ore pe zi. Acum niciun amarat de mesaj nu imi da. Nu mai vreau sa incep tot eu conversatia prima. Stiu ca ma iubeste pt ca mereu imi zice asta. Si sentimentul reciproc. Dar nu stiu de ce s-a distantiat asa. Credeti ca ar trebui sa ma racesc si eu o perioada scurta sa vad cum reactioneaza? Multumesc ca ati citit si dau funda. :*

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Venind in curand iarna, ar trebui sa te racesti si tu, macar pana in primavera, dupa care va puteti iubi din nou, cu intensitate maxima.

| Lawliet14 a răspuns:

Raceste-te si poate va raciti de-a binelea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti impreuna de 3 luni, dar nu v-ati vazut pana acum?!
Eu zic ca mai bine iesi din aceasta relatie, dar tineti legatura pana in momentul in care o sa va vedeti, apoi hotarasti ce faci mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar trebui sa-ti gasesti un prieten real cu care sa ai o relatie reala. Cum ar fi!?

| ZAsiral a răspuns:

Daca te "iubea" cu adevarat nu gasea scuze ieftine sa nu te vada.

| Sarahara a răspuns:

De unde stii ca nu e vreun libidinos de 40 de ani care racoleaza pustoaice de pe net. Cum il poti iubi daca nu v-ati vazut niciodata?
Macar sa fi fost destul de inteleapta incat sa nu-i fi dat informatii despre tine si familia ta, gen : nume de familie, adresa exacta, coduri sau parole, programul sau locul de munca al parintilor tai, etc.
Daca este intr-adevar cine s-a prezentat, poate ca invata foarte mult si nu mai are atat de mult timp liber.

| CunllinguS a răspuns:

Mai ai un pic de rabdare.e scoala de vina.si de aceea iti mai lasa timp liber.ca sa poti invata mai bine