| Kennedy97 a întrebat:

Hei,TPU! Am o problemă. laughing
Zilele trecute, pe Facebook, am primit o cerere de prietenie de la o fată, i-am acceptat, și am primit like-uri peste like-uri la toate pozele de la ea. Următoarea zi mi-a trimis un "bună" și am început să vorbim. Mi-a cerut numărul de telefon, i l-am dat, asta fiind sâmbătă. Iar luni seara, m-a întrebat dacă vreau să fim împreună. laughing Eu nici nu am văzut-o niciodată, nu o cunosc,nici ea pe mine. De unde mă place? Am întrebat-o de unde mă place, și mi-a zis că se atașează repede de persoane. Momentan, i-am zis că nu putem fi împreună, deoarece nu ne cunoștem. Mi-a propus să ne vedem când începe școala. laughing
Mna..nu e chiar frumușică, dar nici nu vreau să o jignesc și să o fac să se simtă prost. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Ken! ツ

✦Eu unul zic sa-i acorzi o sansa, "mna, nu e chiar frumusica...", totusi, asta nu inseamna ca trebuie sa ii dai papucii imediat. Intai si intai incearca s-o cunosti mai bine ca sa nu regreti decizia pe care o s-o faci.

✦Se ataseaza repede de oameni? Hmm, asta e bine si rau in acelasi timp dar mai mult rau dupa mine... Asa cum se ataseaza repede de oameni asa poate sa renunte mai repede la ei caci se ataseaza de altul...

✦Nu fii surprins ca te cunoaste, cine stie, poate te-a observat, poate s-a uitat la tine de mai demult, te-a urmarit pe facebook etc si a vazut cum esti.
✦Hai sa nu tragem concluzii pripite.

✦Este foarte repezita...Sunt 2 variante:
✦1. Ori este moarta dupa tine...s-a indragostit la prima vedere...
✦2. Ori isi bate joc.

✦Lucrurile au avansat prea repede... poate are emotii, de aceea actioneaza asa, sau poate nu. Cine stie?

✦Omule, sincer, este doar parerea mea dar daca as fii in locul tau as incerca s-o cunosc mai bine, ne-am vedea cand ar incepe scoala.
✦Ce ar putea sa fie rau in asta?
O cunosti si poate ca o sa ajungi s-o placi. Eu unul zic sa te gandesti bine la asta,Ken, gandeste-te ca de multe ori alergi dupa fete,iti bati capul cu relatiile iar ele nici macar nu te plac.
Oare nu ai un bonus in cazul de fata?
Daca a facut ea primul pasa inseamna ca te place deci nu trebuie sa-ti mai faci chiar atatea griji,cum ca te-ar putea respinge si toate cele...
Evident te poate respinge daca este acel gen de fata usuratica dar hai sa presupunem ca nu este.

✦Cunoaste-o mai bine,vezi ce vrea de la tine. Poate o sa iasa ceva frumos dupa ce o cunosti, cine stie?
Nu judeca o persoana numai dupa aparente. "Nu e chiar frumusica" Nu stiu ce sa inteleg prin asta. Deci nu e chiar frumusica dar nici urata, nu?
Ei bine, aici nu este chiar asa o mare problema. Unele lucruri legate de aspect se mai pot ajusta cat de cat.

✦Ken, sincer, eu unul cred ca ai nevoie de asa ceva. Nu esti intr-o relatie, nu?
Ai trecut de acea perioada de la despartirea de fosta deci este cazul sa o iei de la inceput.

✦Incearca s-o cunosti, nu ai ce sa pierzi din asta, cred ca o consideri asa intrucat nu ai apucat s-o vezi calumea.
Fosta te-a parasit fara un motiv bine intemeiat. Vrei sa fii si tu la fel ca fosta cu aceasta fata?

✦Vrei sa renunti la ea fara sa-i dai macar o sansa?

✦Omule, sincer, chiar nu ai ce sa pierzi.
Daca are un caracter infect atunci te desparti instant de ea si gata.

✦Aparentele pot fii inselatoare deci ai grija.

✦A fost doar parerea mea.

Bafta! ✌
Acorda-i o sansa, vedeti-va cand incepe scoala si vezi daca sunteti sau nu compatibili. Dupa o sa poti lua o decizie corecta.

| Kennedy97 explică (pentru RainmakerX):

Ca de obicei, răspunsuri geniale. laughing și complexe, bineînțeles. mersi mult! Fundă.

| RainmakerX a răspuns (pentru Kennedy97):

big grin Merci si eu! Bafta! Eu unul am zis asta intrucat este o ocazie buna sa treci peste fosta relatie si sa incepi ceva nou. Merita sa incerci happy

6 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
II spui ca nu esti pregatit pentru o relatie de genul asta. Adica te-a luat prin surprindere iar tu nu poti face asa ceva.
Nu e complicat sa o refuzi, adica cine s-ar avanta intr-o astfel de relatie?

| EmanuelKant a răspuns:

O **** si o lasi, simplu.

| Allexandra112 a răspuns:

Te vezi cu ea, iar dupa ii spui ca iti pare rau dar nu puteti avea o relatie, este frumusica dar nu doresti la momentul actual si daca a-ti vrea sa ramaneti prieteni!

| PaharDeSticla a răspuns:

Ii spui direct ca tu doresti mai mult decat o relatie (ma refer la sex) daca merge placa te-ai ales cu o partenera de sex. daca nu asta este, oricum nu erati prieteni...