| AlexandraSandra2016 a întrebat:

Hei TPU, am si eu nevoie de putin ajutor.

Acum o saptamana baiatul de care imi place s-a oferit sa imi gaseasca iubit, desigur ironic, si m-a intrebat cum stau cu dragoste. Dupa trei zile intr-o pauza la scoala vorbeam cu niste prieteni despre un majorat si ca am nevoie de un partener, iar una dintre prietenele mele mi-a zis sa il intreb pe baiatul de care imi place daca mi-a gasit iubit ca sa am cu cine merge la majorat. Iar el a zis ca nu, dar daca vreau vine el cu mine, dar eu am inceput sa rad, iar el mi-a zis ca de ce rad. Azi, dupa ce am mai discutat cu prietenele mele am zis ca o sa-l intreb daca vine cu mine sau nu. Dar cand am ajuns la scoala si m-am intalnit cu el, eram pregatita sa ii spun, dar nu am apucat, pentru ca m-a intrebat el daca mi-am gasit partener ca sa merg la majorat, iar eu am zis ca nu. Dupa aceea m-a intrebat cand este majoratul, si i-am zis cand este, iar el mi-a zis ca vine cu mine, dupa aceea m-a intrebat in calitate de ce vreau sa vina, de partener sau de iubit, iar eu, normal ca am inghetat si nu am mai putut zice nimic.

Iar intrebarea este: ce sa fac? Eu inca nu sunt sigura daca vrea cu adevarat sa vina cu mine, sau vrea doar sa ma incerece, sa vada daca imi place de el. Voi ce ziceti, sa-i scriu pe facebook, sa-l intreb daca vine?
Apropo am uitat sa va zic, de ziua mea adica anul trecut am petrecut cu niste prietene iar urmatoarea zi cand ne-am intalnit mi-a zis ca de ce nu l-am sunat si pe el sa vina la mine, si o data a am fost cu el cu masina cu inca cativa prieteni si vorbeam tot asa despre un majorat si din nou s-a oferit sa ma insoteasca. Eu nu stiu ce sa mai cred, toti prietenii imi zic ca ma place, dar eu nu stiu ce sa cred. Va rog sa ma ajutati cat mai repede.

Multumesc anticipat... Cel mai bun raspuns primeste

*FUNDA*

5 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Daca intr-adevar te place, iti dai seama pur si simplu din comportamentul lui fata de tine cand sunteti impreuna. Iar moda asta cu facebook. nu crezi ca e mai usor sa-l intrebi pur si simplu la telefon sau fata-in-fata? In plus vezi si reactia lui, iar mai mult, daca sa si oferit sa te insoteasca e clar ca te place. Cred ca tu nu esti cea hotarata sa-l "avansezi" pe el de la gradul -insotitor de zbor- si sa-i acorzi mai multa incredere.

| Gajiu69xxx a răspuns:

Deci sa inteleg ca l-ai lasat acolo fara cuvinte si ti-ai facut timp ca sa ne scrii tot cacatul asta pe TPU?

| Vulpița26 a răspuns:

Dunt sigura ca re place, daca cumva ti-au spus si prietenii lui care il cunosc de mai mult timp si sunt de incredere, e clar ca e adevarat mai ales daca iti spun prietenii. Si crede-ma si eu am avut o problema asemanatoare cu un baiat. Si nu uita daca nu risti nu catigi. Sper ca te-am ajutat.
Mult succes!

| AlexandraSandra2016 explică (pentru Vulpița26):

Mersii mult, dar as mai ave o intrebare, oare vorbeste serios cu majoratul, sau doar vrea sa ma incerce? Si cum sa fac sa vad daca ma place? Mersii mult! happy

| AlexandraSandra2016 explică:

Apropo, imi pare rau ca am vorbit despre persoana mea, dar este vorba despre prietena mea, despre care v-am mai povestit, iar baiatl, este antrenorul cu 4 ani mai mare. Scuze!