| Roxanaaavoicu89 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o dilema ce mi s-a intamplat aseara. As vrea sa o impartasesc cu voi mai ales fetelor care s-au confruntat cu asa ceva ce parere aveti. Eam aseara pe masina si m-a sunat cineva nu doar un beep de mai multe ori. Ei bine eu nu am bagat de seama credeam ca e mama, eram ocupata sa citesc ceva. Telefonul era in geanta si ii dadeam pace dar dupa vad ca am un numar necunoscut in agenda. Ma intrebam ce doamne, am sunat si nu raspundea nimeni hmm ce era de facut? Am bagat numarul si am pus un nume random si m-am uitat pe wapp sa imi dau seama cine e si bammm actuala iubita a fostului meu. Am ramas socata, confuza, nervoasa de unde pana unde are numarul meu presupun de la fostul cu care am stat 1 an jumate. In fine, nu imi raspundea, avea banuieli ciudate stiam ca el nu stie ca ea m-a sunat asa ca am sunat o prietena sa imi dea numarul lui sa ii dau mesaj ca iubitica lui m-a contactat, asa ca CREDE ca e gresealalaughing Am dat seen nu am mai zis nimic. Nici macar nu stia. Eu inteleg ca tot timpul o fost invidiosa si geloasa pentru ca ma intelegeam bine cu fostul asa ca spre binele ei sa ii fac bine nu am mai vorbit cu el iar lucrul asta nu i-a placut lui, va dati seama? Stiu ca a facut-o din razbunare cu el am stat un an jumate si era colegul meu de clasa... si el a vrut sa ne despartim, cauza habar nu am, dupa vara ma batea intruna la cap pana in decembrie cand a stat cu ea. COINCIDENTA actuala e tot colega cu mine in clasa, mai degraba o uratica, toti au ramas socati. In fine v-am povestit putin cum a fost treaba. Problema care ma irita pe mine e ca nu poate sa ma lase in pace. Adica nici macar nu mai am treaba cu fostul, ma bucur ca si-a gasit o urata sincer daca era frumoasa eram invidoasa dar mna eu i-am scris lui, sper sa ii spuna sa ma lase in pace. Nu cred ca o fost greseala asa ceva nici macar nu si-a cerut scuze, imposibil din greseala.
Mi se pare de tot rasul...

1 răspuns:
| Necunoscut112 a răspuns:

Ar trebui sa fii invidioasă ca el preferă "o urata", cum ii zici tu, decât pe tine.