| nessayaR a întrebat:

Am si eu o poveste la care as vrea sa va dati cu parerea sau sa imi dati cateva sfaturi. A inceput cand el s-a bagat in seama cu mine pe fb. Eu il stiam din vedere de prin liceu dar nimic mai mult. Eu nu il placeam deloc si am decis sa vorbesc cu el la misto. Am vorbit atunci seara si dupa ce am terminat de vorbit am decis sa ma dau pe invizibil in lista lui de fb. La cateva zile el mi-a lasat un mesaj pe fb la care eu nu i-am raspuns. La un interval de o saptamana iar s-a bagat in seama cu mine cu toate ca eu nu ii apaream in lista on. Am decis sa vorbesc cu el pentru ca ma cam plictiseam si ce e drept imi incepuse sa imi placa sa vorbesc cu el. Atunci el m-a intrebat daca am prieten iar eu i-am zis ca nu am si nici nu vreau momentan. Astea s-au intamplat inainte de a incepe anul scolar. In prima zi de scoala l-am vazut si el m-a vazut, am trecut unul pe langa altul dar nu ne-am salutat deloc. L-am mai vazut de cateva ori prin liceu si am decis sa fiu din nou on in lista lui. Cum i-am aparut on in lista cum m-a bagat in seama. Am vorbit. in decursul acelei saptamani l-am mai vazut iar intr-o zi am decis sa ii spun ca il plac. Eu nu eram sigura daca si el ma place dar eu am decis sa ii spun ca il plac. A doua zi am iesit. Si la intalnire a inceput sa fie foarte dragastos. A inceput sa ma iei in brate, de mana, ma saruta pe gat ne-am si sarutat toate buna si frumoase. Dupa acea seara nu ma mai cautat si am decis eu sa il intreb de ce s-a comportat asa. A zis ca ne-am comportat ca doi amici si ca atunci cand vorbeam noi el era singur si ca acum vorbeste cu o alta fata mai serios dar nimic serios. Ok. Am decis sa nu il mai caut. Intr-o seara s-a bagat el in seama si m-a intrebat ca de ce nu il mai caut si chestii de genul Eu i-am zis ca am inteles faptul ca are prietena si am decis sa il las in pace. A zis ca acum numai are, asta intamplandu-se la un interval de cateva zile, si ca ii sunt draga. I-am zis odata ca vreau sa il vad si a inventat nu stiu ce scuza si de atunci am zis ca dca vrea ceva nu are decat sa ma caute el. Dupa o saptamana il vad la scoala ca se pupa cu fosta lui prietena. Se impacase cu ea. Totusi ea stie de mine. Nu stiu de unde si cum a aflat, probabil de la el, dar tot ce stiu e ca sunt foarte importanta pentru ea. Faza e ca atunci cand e cu ea nu ma baga in seama, iar uneori cand e singur se baga in seama dar nu intotdeauna. Eu il plac si stiu ca am cazut singura in groapa sapata de mine. Dar eu nu stiu ce a vrut el de la mine. Daca m-a placut sau doar a vrut sa se joace cu mine. Tin sa mentionez ca nu el s-a impacat cu ea ci ea s-a impacat cu el. Iar ea cand ma vede ii spune lui 'uite-o' sau se saruta exact in fata mea. Chestii din astea puerile. Iar el face exact cum zice ea. Nu ii iese deloc din cuvant.

1 răspuns:
| unrequitedlove a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa clarifici situatia. Din cele mentionate mai sus, am ajuns la concluzia ca el doar a dorit sa se joace cu tine. Nu fi trista. Stiu ca e frustrant, dar incearca sa le demonstrezi ca nu iti pasa de relatia lor, de faptul ca se saruta cand treci pe langa ei.Asta isi doresc: sa te faca geloasa. Pun pariu ca 'prietena' sa, incerca sa-ti arate ca el e doar al ei, iar lui ii face placere sa vada ca voi doua sunteti dispuse sa luptati pentru el. happy