| RebeccaReby a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa va dati cu parearea...Sa incep cu inceputul: fratele mau mai mic merge la karate de vreo 3 ani. Antrenorul de acolo,vara,dimineata,organizeaza alergari. M-am dus si eu cateva zile. Acolo m-am intalnit cu un prieten bun de-al fratelui meu. Acum cateva saptamani frati-meu mi-a aratat un mesaj de la amicul lui cum ca ii place de mine,apoi m-a intrebat pe mine daca vreau sa fiu cu el.(nu stiu de ce am acceptat) Chestia e ca tipul asta nu e deloc pe gustul meu... imi trimite mesaje gen" iubire,draga etc", dar nu imi plac deloc chestiile de genul asta...adica isi pune tot sufletul in "relatia" asta, iar mie nici macar nu imi pasa...nu i-as spune nimic, dar nici nu pot sa mai continui...as vrea sa fim doar amici: sa radem,sa glumim impreuna,chestii de genul, nimic mai mult. Nu stiu nici cum ar putea reactiona...Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ar fi cazul sa-ti faci deloc probleme legate de modul de a-i raspunde si nici cu privire la reactia lui deoarece el este constient ca tu nu ii impartasesti sentimentele.Un raspuns scurt, simplu si la obiect ar fi cel mai indicat intro astfel de situatie.

| Lawliet14 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui adevarul.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca iti scrie cuvinte gen "iubire" nu inseamna ca a pus tot sufletul in relatia voastra laughing
De ce sa stai asa? De mila? O sa incepi sa te porti urat cu el, fara sa vrei.
Mai bine vorbesti cu el si pui capat "relatiei", ca nu e mare tragedie. Poate o sa se supere la inceput, dar aia e...

| Mirke a răspuns:

Nu stiu ce rost au avut cele 5 randuri de la inceput, dar baiatul ala e un "player" sau cocalar, eu nu i-am zis niciodata prietenei iubire, sau draga, nici pana acum, nici macar la inceput, asa se adreseaza cocalarii ca sa nu iti zica pe nume ca poate il uita sau il incurca cu al alteia, deci asa le zice la toate mai draga pisi! Eu zic sa termini imidiat cu el, ii zici ca tu vrei sa te mariti cu cel cu care vei sta, si daca nu vine cu un inel de logodna si cu un costum sa te ceara de la tata, nu mai ai ce discuta cu el!

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mirke):

Daca zice iubire sau draga e cocalar? Cica isi da interesul.

| Mirke a răspuns:

E cocalar daca spune asa la orice fata intalnita am explicat de ce.

| Sofia33 a răspuns:

Da.spune-i adevarul. Te cred ca nu vrei sa il ranesti, dar inainte de toate, tu trebuie sa fii fericita! Daca acest baiat nu trezeste niciun sentiment in tine, atunci inseamna ca nu e ceea ce tu cauti!

| AndreeDeea98 a răspuns:

Spune-i ce ai pe suflet, sunt sigura ca o sa inteleagawinking
Succes :*