| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa va pun o intrebare, de fapt sa va cer o parere. Am avut o relatie de 1 an cu un baiat foarte destept si sensibil care din pacate studia in alta tara. A mers totul intre noi insa ne-am despartit pentru ca increderea dintre noi disparuse si incepusem sa ne certam. Dupa 2 ani de atunci eu l-am cautat ca sa mi raspunda la niste intrebari, caci dupa sfarsitul nasol al relatiei ramasesem nelamurita cu multe chestii. Ne-am revazut si am discutat, am lamurit ce mai era de lamurit si eu i-am spus ca in sfarsit sunt impacata cu noi si ca ma bucur ca ne-am vazut, insa atunci s. a produs o mare catastrofa laughing el m-a sarutat si oarecum a reaprins sentimente vechi, despre care nu stiam nici eu ca mai exista. Si am inceput o noua relatie astfel.Suntem mai ok acum, ne intelegem mult mai bine, caci este in Ro pentru mai mult timp, insa nu știu ce voi face cand o sa plece iar si mi-e teama de relatia asta pentru ca a devenit una f serioasa si profunda si oarecum.Nu stiu ma simt putin depasita de situatie caci si eu am treaba cu facultatea si oarecum nu stiu cum sa ma port intr-o relatie si sunt anxioasa si stric totul uneori, mi-e frica sa nu ma raneasca iar sau mi-e frica de esec in sensul ca poate la distanta de la singuratate va gasi o femeie mai buna decat mine si va renunta.Voi ce spuneti despre asta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Spun ca nu-i normal sa vezi probleme si sa le inventezi, inainte sa se fii intamplat.
Incearca sa fii pozitiva, sa-ti urmezi inima si sentimentele, sa te abtii sa mai gandesti negativ si sa inventezi scenarii urate, care iti pot distruge o relatie frumoasa.
Cine stie, poate vei pleca cu el in strainatate, sau poate te va cere de nevasta... de ce sa te gandesti numai la chestii rele?

7 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Salut Deea,
Depinde de tine daca ti-l doresti ca si iubit sau doar a aprins vechi sentimente nerezolvate. Posibil sa tina la tine dar la distanta nu o arata.
Eu zic sa iei lucrurile cum vin dar daca nu esti sigura ca e al tau plus e plecat mult timp fara nici sa-l vezi, cauta pe cineva care e langa tine.
Riscul e mare.

| Adry05 a răspuns:

Daca o sa fie cu distanta tot ca inainte adica sa nu va vedeti nu stiu cat si pe o perioada nelimitata (adica sa nu se mute prea curand unde esti tu sau tu unde e el ) eu zic ca n-are rost, numa va pierdeti timpul.

| Andreeush a răspuns:

Cred că va pierdeți timpul, a-ți mai încercat o dată și nu a mers.
Ar trebui să te gândești bine ce vei face.

| Crackman a răspuns:

Depinde ce vrei cu adevarat.
Daca este plecat asta nu inseamna ca o sa insele. Dar ai nevoie de rabdare si daca totul merge bine in timp te muti cu el.
Zic treaba asta ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare dar asta nu inseamna ca o sa raman singur toata viata.

| JessyAnne a răspuns:

El se spune? Veti continua la distanta? Ati mai facut asta o data si ai vazut ce a iesit. Ma tem ca istoria se va repeta

| Cucu_Marian_1977 a răspuns:

Dacă îl iubești pleci și la capătul lumii cu el dacă nu renunță spune-i in fața de la început și lasă-l să-și facă viața