| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU, atunci cand iubitul sau iubita v-a spus pentru prima oara ca va iubeste, i-ati spus la randul vostru ca o iubiti? ati raspunde cu "si eu" daca nu sunteti siguri de sentimentele voastre sau ati pastra tacerea?

11 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Am zis "si eu...ma iubesc".

| neutrino a răspuns:

Aceasta minciunica nevinovata si uneori chiar involuntara, se practica des si este acceptata cu mare bucurie si chiar tandrete de ambele parti.

| Oana92 a răspuns:

Eu nu i-am spus nimic pentru ca nu simteam atunci, doar l-am sarutat. Si nu cred ca e ok sa spui lucruri pe care nu le simti. Eu una prefer un adevar dureros decat o minciuna superba.

| Alcyon a răspuns:

Daca as fi nesigura, as pastra tacerea.

| AgathaRo a răspuns:

"Si eu" am raspuns, eram obisnuit cu statutul single.Sentimentele se pot exprima si in alt mod, nu neaparat prin cel verbal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am trecut prin asta, dar banuiesc ca ar fi ciudat sa primesc un "te iubesc" si sa tac sau sa zic "bine". In cazul asta intervine "si eu" fara sa iti dai seama si fara sa vrei neaparat asta.

| Madayna a răspuns:

I-am spus cand am simtit eu, nu o spun doar de dragul de a o spune.

| Neuronul a răspuns:

Îi spui când chiar simţi şi nu-i răspunzi cu ''şi eu'' ci îi răspunzi din suflet!

| piticelm a răspuns:

Nu,eu i-am zis dupa ceva timp, mai bine esti sincer si o spui din suflet.Din gura toata lumea o poate zice, chiar recunoaste lumea pe-aici.

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Prima prima oara cand s-a intamplat, am recunoscut ca nu simt atat de puternic fiindca era prea devreme si nu am simtit nici mai tarziu mai mult, a dus la despartire inevitabila. A doua oara a fost simultan, ea mi-a zis, eu am raspuns la fel. Dar cum am patit si eu, trebuie sa existe sinceritate. Mai bine sa fie totul rezolvat mai devreme decat sa treaca timpul si sa regreti. Mult noroc happy

| Selagea_Alexandra_1995 a răspuns:

Daca tie iti place de el/ea atunci trebuie sa ii spui si tui, dara daca tu nu simti la fel nu are rost sa stai cu el/ea. funda?