| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU... Cunosc un baiat de ceva vreme, il stiu de vreo 9 ani, dar de vorbit am inceput sa vorbim abia acum un an. Mie imi place de el, si lui de mine, insa nu suntem impreuna. Problema este ca ieri m-a chemat acasa la el cu motivul "m-am plictisit, ne uitam la un film ceva", apoi l am intrebat de ce nu iesim afara, iar el a raspuns ca cica "E prea frig afara, ia ti inima in dinti si hai ca nu se intampla nimic, nu iti fac nimic"(da da, clar). Mi a spus numele filmului pe care vrea sa il vizionam, iar eu i am zis ca exista filme si la cinema, apoi mi-a raspuns "hai, vorbim..stau sa ma rog de tine".
Eu am 15 ani, el are 18, mi am dat seama si singura deja ce vrea de la mine daca m-a cheamat la el, plus ca este mai mare si mna... Nu este prima oara cand imi face o astfel de invitatie, dar dilema mea este ca nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca nu vreau sa ma f** de la varsta asta, cu atat mai putin cu un baiat cu care nici macar nu am o relatie. Chiar daca sunt indragostita de el, prefer sa stau in banca mea si sa nu fac prostii.
Cum as putea sa il refuz politicos facandu l sa priceapa foarte clar ca nu imi doresc o relatie sexuala cu el?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa il intrebi daca nu i se pare un pic cam repede si deplasat si cred ca va intelege.Iar daca va incerca sa dea vina pe tine ca tu te gandesti la prosti explica-i ca te referi la faptul ca te cheama la el acasawinking.

| Emilian65 a răspuns:

Ii spui ca vrei sa fiți prieteni, dar nu vrei sa faci sex de la vârsta asta.

| siriusblack98 a răspuns:

Spune-i ca la ''hotelul de beton'' el o sa fie adolescenta ''invitata la un film''.Ii zici frumos ca nu este potrivit sa faca astfel de invitatii si ca te deranjeaza.Mai continua, ii spui ca e nesimtit si il ignori.Simplu!

| Necunoscut112 a răspuns:

Îi poți spune că nu ţi se pare în regulă să mergi singură acasă la un băiat şi că nu e ceea ce vrei să faci.

| Eduard196 a răspuns:

Ii spui direct. Nu trebuie neaparat sa o spui politicos

| ElSueno a răspuns:

Poate n-avea bani de cinema, ca trebuia sa-ti plateasca si tie bilet + mancare.

| Chichi001234 a răspuns:

Îl iei pe ocolite. Ii spui ca nu ești pregătită și ca mai bine mai târziu decât niciodată. Dacă p sa spună ca nu așteaptă după tine ii spui ca dacă nu vrea sa te aștepte e problema lui și închei Conversația