| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU, de o luna nu mai sunt cu iubitul meu (am avut o relatie de 2 ani in care nu ne-am inteles prea bine in marea majoritate a timpului.el mereu cauta cearta, nu ii convenea cate ceva la mine, se dadea la altele). el de cateva zile insista sa ne impacam, ca ma iubeste, dar nu stiu daca pot avea incredere in el. desi am aproape 18 ani, eu sunt inca virgina, nu am vrut sa ma culc cu el, si acum 3 luni el mi-a propus asta si acum cred ca de asta vrea sa ne impacam, pentru ca rad baietii de el ca nu s-a culcat cu mine. el sustine ca ma iubeste, etc. intre timp, am inceput sa vb cu un baiat, el e din oras cu mine dar plecat la facultate in alt oras. urmeaza sa ne vedem zilele astea, dar nu stiu pe care din ei sa il aleg...am nevoie de parerea sincera a cuiva. fostul meu iubit era prostut, in sensul ca nu il ducea mintea, depindea de mine din punct de vedere scolar, dar in baiatul de care am precizat adineaori la fel, nu stiu daca pot avea incredere deoarece sta in alt oras acum si nu stiu cata incredere pot avea in el si daca ar functiona o astfel de relatie. ofer funda unui raspund profund si sincer

Răspuns Câştigător
| hhhapciuuu a răspuns:

Ca de la fata la fata : niciunul... primul, daca se da alte fete, nu da nici doi bani pe tine. ai scris mai sus, vrea doar sa se culce cu tine, tu asta iti doresti? nu! si al doilea in niciun caz. nu poti avea incredere in el daca merge la o facultate in alt oras. cate fete sunt intr-o facultate? cat de des te-ai putea vedea cu el? odata la trei luni? si cat de multe sti tu despre el? nu. pentru binele tau. vei suferi mai incolo. si inca ceva : te felicit din toata inima ca inca mai esti virgina happy este o comoara. ai grija de tine.

1 răspuns:
| stweety10 a răspuns:

In primul rand vreau sa iti spun ca ai procedat foarte bine ca nu ai acceptat propunerea fostului de a-ti incepe viata sexuala cu el. Un baiat care te iubeste nu te paraseste pentru asta. Cat despre cel de acum nu stiu ce sa zic, doar ca nu ar trebui sa te pripesti. Ar fi mai bine sa iti clarifici gandurile, sentimentele si abia atunci te poti gandi la o noua relatie.