| Ion1987 a întrebat:

Hei TPU.Doresc sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu urmatoarea situatie: Daca prietena mea tocmai s-a despartit de fostul ei, au facut sex iar la 6 luni si-a facut analizele si nu are nimic, este sanatoasa iar eu sunt virgin si am face sex neprotejat exista sanse sa luam vreo boala? De mentionat ca doar cu acel barbat s-a culcat pana acum.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, in cazul asta, daca ea mai intretinut raporturi sexuale cu alt baiat in afara de tine, nu aveti de unde sa luati boli cu transmitere sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Daca si-a facut analizele si este sanatoasa, nu sunt sanse sa iei vreo boala sexuala. Dar, exista pericolul sa o lasi gravida daca faceti sex neprotejat.

| SG1995 a răspuns:

"Daca prietena mea tocmai s-a despartit de fostul ei"

Dacă taman acu s-a despărțit de fostul nu e prietena ta.

"ei, au facut sex iar la 6 luni si-a facut analizele si nu are nimic, este sanatoasa iar eu sunt virgin si am face sex neprotejat exista sanse sa luam vreo boala?"

Nu, dar tot e okay să folosiți chestia numită prezervativ, că doar nu muriți.

| Necunoscut112 a răspuns:

Daca esti virgin e musai sa folositi prezervativ ca banuiesc ca nu vreti copil, asta daca nu ia ea anticonceptionale sau folositi alta metoda contraceptiva.

| LexiEla a răspuns:

Cred ca nu vrei sa.ti faci griji mai tarziu ca ai lasa.o insarcinata. Nu e o avere un pachet de prezervative. Cu siguranta nu vrei un copil, de ce ai face.o fara. Nuci cu anticonceptionale nu.s 100% sanse ca nu va ramane insarcinata, e doar o metoda cu un grad anume de eficienta. Eu zic sa folositi prezervativ ca sa nu stati cu grija.