| TeIubescMuhaha a întrebat:

Este o fata care o iubesc foarte mult, am fost timp de o luna si cateva saptamani, s-a despartit de mine acum cam o luna, si tot continuam sa ne spunem ca ne iubim si eu eram gelos cand vorbea cu sau despre alti baietilaughing si ea era la fel cand ii vorbeam de o fata...problema e ca aseara mi-a spus sa o uit, pentru ca imi va fi mai bine asa, iar eu tot ziceam ca niciodata nu mi-a fost mai bine decat cu tine prin preajma, ea insa, tot insista, apoi i-am spus ca nu o sa te uit...ea a spus ca e mai bine sa numai vorbim o perioada, iar eu tot insistam ca vreau sa fim prieteni buni sau sa-i fiu ca un fel de frate.Ce sa fac?:-s

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Problema nu este la tine ci la ea. Dupa parerea mea inca mai simte ceva pentru tine dar se opune.Probabil o sperie gandu ca ar putea fi atasata de cineva asa de mult.Iti sugerez sa-i acorzi mai mult timp, las-o putin sa-si faca ordine printre ganduri si dupa o perioada mai incearca sa-i explici ce simti, si ca nu poti schimba asta. Daca nu va intelegi nici de aceasta data.pa si la revedere este decizia ei.Bafta.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pai daca va iubiti, ce va mai trebuie? V-ati saturat de prea mult bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respectă-i decizia.Sun-o şi spune-i că de acum, o să faci cum spune ea.Chiar dacă o iubeşti, îi vei respecta cuvântul.Fii atent la reacţia ei.Nu ştiu de ce,dar presimt că dupa acel telefon (dacă îl dai), o să te contacteze şi o să realizeze că nu îi e mai bine fără tine.
Am fost şi eu în situaţia asta...îl iubeam şi îl iubesc, dar ştiam că nu e bine.I-am cerut să se distanţieze, dar el nu vroia. Când în final ''a acceptat'', eu am fost cea care nu a mai fost de acord cu asta, pentru că mi-am dat seama că îl vreau lângă mine.

E posibil să se întâmpla la fel şi cu ea!
O zi frumoasă!

| ℓσνє a răspuns:

Bunahappy!
Si eu i-am spus asta unui baiat laughing.
Dar eu de fapt voiam sa vad daca continua sa creada in mine.
Dar nu stiu, sa nu creada ca esti sacaitor.
Aici trebuie sa faci ce simti tu happy.
Tu sti mereu ce-i cel mai bine de facut.
Eu spun sa-i spui ca tu nu crezi ca ar fi bine sa va indepartati, ca pentru tine ar fi bine sa ramaneti prieteni, pentru ca iti place compania ei.
Bafta kiss!

| Anonima234 a răspuns:

Vorbeste des cu ea spune-i ca ti la ea ca la o sora si nu o lasa sa creada ca ai uitat-o ca asa nu vei mai avea nici o sansa