| Elenat89 a întrebat:

Hei,TPU!
Eu am o relație cu un băiat mai mare decât mine cu 4 ani. Discut foarte deschis și lejer cu el despre tot.I-am spus ca nu pot sa-i ofer ceva mai mult, pentru ca sunt încă mică și am timp toată viața.El mi-a zis ca nu-i nici o problema pentru ca el o sa aștepte după mine cât e nevoie. Întrebarea vine in felul următor, voi credeți ca el mă iubește sau măcar tine la mine(țin sa menționez ca vorbim deja de 8 luni).Eu nu prea am mai avut relații înainte, pentru ca îmi este teama sa nu-și bată cineva joc de mine.Îmi arată ca tine la mine, dar nu știu dacă sa-l cred pentru ca e mai mare și la mine in minte e tot timpul,, poate sunt numai vorbe și el vrea doar sa mă prosteasca".Nu cedez ușor și prefer sa fiu mai precauta.Prima data când ne-am întâlnit el a încercat sa facem ceva, dar eu am zis ca nu pentru ca nu este momentul(nici nu ii spusesem ca eu nu vreau sa fac asta). Parerea mea este ca datoria unui băiat e sa încerce, pentru ca unele fete pică foarte ușor in brațele băieților(țin sa menționez ca nu judec pe nimeni, fiecare face ce vrea cu viața ei sau a lui).Ce părere aveți despre asta, chiar ține la mine sau doar așteaptă ca sa facem dragoste și după mă lasă?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 17 ani esti mică? Nu te judec. E problema ta daca vrei sa faci sex cu el sau nu.
Dar, oricum nu te asteapta, fii sigura de asta. Nu esti singura fata din lume. Sa te miri daca te mai caută.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca e baiat destept rupe patul cu alta gagica pana te decizi tu si cand tea prins in plasa tea trecut pe lista

| darrio2007 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Hai ca esti tare, Verginico!

| RoCkKiD a răspuns:

Esti inca una din fatucile care are impresia ca virginitatea e darul cel mai de pret din univers si ca baiatul ala ar trebui sa vada treaba ai ca fiind un sfant graal care i sa-i aduca tineretea vesnica. Soc si groaza, dar nu e. Daca o sa stai cu ideea asta in cap o sa te alaturi clubului, deloc select, al tipelor care vin aici sa se planga ca au fost inselate si ca ele n-au gresit cu nimic.

Draga mea, e sex, nu e nimic special. Nu o sa fii mai femeie dupa decat esti acum, nu o sa fii mai desteapta, mai urata sau orice altceva. E o chestie normala si naturala pe care oamenii o fac in relatii.

Gandeste-te daca vrei sa faci sex cu el sau nu si spune-i, si nu in termeni esoterici, zi-i ca nu esti pregatita acum dar o sa fii intr-o luna/2/5/100 etc. Daca baiatul e de acord cu conditiile tale bine, daca nu stie sa-si caute alta.

Daca e diferenta doar de 4 ani intre voi si nu ai 10 ani, nu o sa fii deloc mai matura in 4 ani, maturizarea nu e un proces atat de dependent de timp pe cat crezi, nu o sa stai pe canapea si dupa ce se duce anul te trezesti mai matura, o sa fii cu mici exceptii la fel cum esti acum.

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti indic sa accesezi urmatorul link : www.seximus.ro si pe urma sa citesti cat mai multe din articolele prezentate. In mod cert, iti vor fi foarte folositoare. Multa sanatate!

| LoveSleep a răspuns:

Cine crezi ca sta dupa tine 8 luni doar sa faca sex?
Si de ce crezi ca dacă face sex cu tine acum posibilitatea sa te paraseasca in viitorul apropiat este mai mare decat daca face sex cu tine peste cativa ani? Sexul nu are nicio legatura cu despartirea. N-o sa existe niciodata un tip care va sta cu tine luni de zile, sau ani, doar ca la un moment dat sa faceti sex. Chestiile astea sunt mituri. Dacă un tip e atât de varza si accepta sa stea cu tine 8 luni doar sa faca sex, inseamna ca nu are posibilitatea sa gaseasca in alta parte. Si daca nu are posibilitatea sa faca sex cu altcineva, de ce crezi ca va refuza sa continue sa faca sex cu tine? Oricum ai da-o, tot n-o să te părăsească că a făcut sex cu tine. Nu te mai uita la filme de dragoste cu2.5 pe imdb.

Oricum, tu ai vreo idee ce inseamna sa faci sex? Daca vezi sexul ca pe un premiu pe care gagica-tu il castiga daca asteapta, daca spala vasele, daca te iubeste sau daca iti face vreun cadou, vei ajunge intr-un stadiu aiurea in viitor. Sexul e ceva ce ar trebui sa va faca pe amandoi sa va simtiti vine. Ar trebui sa faci sex cand simti nevoia si cand vrei sa o faci pentru tine, nu pentru el.

Nu ai avut relatii pentru ca iti e frica sa nu-si bata joc cineva de tine. Cred ca te referi la sex. In momentul in care o sa faci sex cu cineva pentru ca simti nevoia, pentru ca vrei sa experimentezi ceva sau pur si simplu pentru ca asa ai chef, atunci n-o sa mai aiba sens pentru tine aberatia asta.

| Sofer a răspuns:

Te poate lasă oricând și fără sa faceți ceva. Dacă se plictisește de tine.

| cristimihailov a răspuns:

Omul are si el nevoile lui.

Ca varsta ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat tot timpul doreste partea fizica de la fata asa este natural si normal. Daca nu ar incerca sa faceti ceva ar fi un semn ca este bolnav/dereglat psihic/fizic.
Desigur este alegerea ta CAND vrei sau nu. Dar cat de mica esti :daca esti nascuta in 2000 inseamna ca ai 20 de ani?

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Ce părere aveți despre asta, chiar ține la mine sau doar așteaptă ca sa facem dragoste și după mă lasă?
Fii sigura ca dacă o sa l mai zăpăcește mult cu chestii d astea cu frica de a face ceva o sa se plictisească de tine și o sa te lase, nu ești suficient de matura și asumata în ceea ce faci. Sau mai e varianta ajunge sa te insele.
Crezi ca dacă te așteaptă 10 ani și după o faceți după o sa fie roz? Nu îți zic eu te poate lasa și atunci foarte ușor.
Asa eram și eu ca tine și am făcut un **** tot acolo s-a ajuns s o fac și după sa ma lase, asa ca gândește te bine.
Nu mai asculta și nu te mai lasa constransa de cei din jur fa ceea ce simți, prima data e greu ca după...o sa ți iei singura big grin
În viata trebuie sa știi și sa pierzi, nu, numai sa câștigi.

| Tokyo44 a răspuns:

Ma aștept sa vrea sa facă sex cu tine dar sa nu iti faci iluzii ca sa ai deziluzii! E posibil sa vrea sa te cucerească ( sex) apoi mai târziu sa va despărțiți. Orice e posibil și trebuie sa fii pregătită.

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

De ce sa te lase? Poate vrea sa faca sex cu tine de mai multe ori

| Mortimer2020 a răspuns:

Eu daca asi fi in locul tau las pune la un test adica sa faci alt cont de aplicatie care vorbiti si puneti nume de fata si spune-i cal placi si vrei sa va vedeti sau poate o prietena poate face asta se duceti la intalnire si daca va vrea sa faca dragoste cu prietena ta il parasesti pentru ca tea pacalit tot timpul asta

| Hbxtj a răspuns (pentru Mortimer2020):

Cea mai buna metoda! Dar daca isi face un alt cont cu nume de fata si ii spune ca il place el ori ii va cere o poza sau ii zice sa vb pe camera sa vada cum arata! Eu am iubita si de fiecare data cand imi trimite o fata mesaj imi trece prin minte ca poate fi un test de la ea ( iubita si nu raspund?) dar daca iubitul ei îi putin mai neinteligent s-ar putea sa mearga!

| Hbxtj a răspuns (pentru Mortimer2020):

Si scuze de greselile gramaticale de la raspunsul anterior!

| Mortimer2020 a răspuns (pentru Hbxtj):

Paai am gresit si eu trebuie sa fie o prietena a ei cre sa nu o cunoasca

| Silviutudor a răspuns:

Da cel mai probabil da