| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, exista șansa de a rămâne însărcinată dacă și-a dat drumul in mine când eram pe stop? Țin sa precizez ca menstruația mea nu este una regulata.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sanse extrem de mici, gen 1-2-3%.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca CICLUL menstrual este NEREGULAT, deci NU procesul de sangerare menstruala (menstruatia) si din cand in cand ciclul are lungimea ca numar de zile foarte scurt de sub 24 de zile, reiese ca doar in cazurile in care ciclul are 21, 22 sau 23 de zile, poate exista o mica posibilitate si probabilitate de a se putea forma o sarcina care poate fi de 5-10% atunci cand sexul este intretinut dupa cea de a 4-a zi de menstruatie si sperma este ejaculata in vagin.
Insa avand in vedere faptul ca ciclurile menstruale de obicei au lungimea in jur de 26-30 de zile, reiese ca prima zi de incepere a PERIOADEI FERTILE, de obicei poate fi cel mai devreme a 8-a sau a 9-a zi a ciclului menstrual. Pe baza acestei constatari, se poate aprecia ca in urma unui act sexual intretinut in a 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual, adica cu circa 3-4 zile inainte de a incepe perioada fertila, singurele zilele in care se poate forma o sarcina.
In cazul tau totul depinde in a cata zi a ciclului/a menstruatie a avut loc sexul amintit, de asemenea daca ciclurile menstruale anterioare au fost vreodata mai scurte de 24 de zile fiindca doar in aceasta situatie ar putea exista o anumita probabilitatea de a se putea sau nu forma sarcina, deoarece ai afirmat ca sperma a ajuns in interiorul vaginului. Rezulta concluzia cat se poate de acceptabila, ca intr-o asemenea situatie atat posibilitatea cat mai ales probabilitatea de a se putea forma o sarcina este de maxim 1-2%, care in fapt inseamna ca teoretic este apoape IMPOSIBILA daca NU au existat cicluri mai scurte de 24 de zile. Multa sanatate!

| mFlo a răspuns:

Nu te juca si nu iti spune speranta in acele "sanse mici"! Urmarile sunt foarte neplacute si nu merita!