| issulove a întrebat:

Hei TPU, funda. Deci acum 3 luni mi.a venit pentru prima oara menstruatia si acum in fiecare luna in care imi vine nu am dureri abdominale decat foarte foarte mici. Alte femei se vaită de durere, dar eu de ce nu am nimic?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti o norocoasa,te poti bucura.
Durerile respective depind de fiecare organism in parte, sunt determinate de eliminarea ovulului nefecundat si la unele aceasta eliminare se produce fara dureri, la altele cu putine dureri, la altele cu dureri insuportabile.
Fii recunoscatoare mostenirii tale genetice si starii tale bune de sanatate, te numeri printre favorizatele soartei pe tema asta!
happy

9 răspunsuri:
| IulianaG a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri ca nu ai dureri.Nu este nimic anormal.Stai linistita!

| SorinTudor a răspuns:

E bine ca nu ai dureri din alea groaznice ca alte femei... laughing fiecare corp reactioneaza diferit in perioada menstruatiei, roaga-te sa ramai asa

| Felys a răspuns:

Nu toate femeile au dureri la fel,tu esti un caz fericit, nici eu nu am avut nicidata dureri sa ma tavalesc pe jos cum au altele, am auzit la alte fete ca au facut niste tratamente la medic si pentru un timp s-au diminuat durerile dar nu definitiv, deci natura a fost blanda cu tine, nu poti decat sa fi recunoscatoare pentru asta

| Fatamuntilor a răspuns:

Stai linistita ca te afli in parametri normali.
Si pe mine ma doare, insa nu tot timpul.

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

Organismele difera, nici eu nu am avut dureri pana sa-mi incep viata sexuala. Acum insa cateodata ma droghez cu pastile ca sa mi le amelioreze. Cum a spus soryn92 roaga-te sa ramai asa.

| Alcyon a răspuns:

Nici eu nu am avut dureri la inceput. Cand am trecut insa pragul adolescentei... groaznic. Cu timpul din fericire, s-au mai ameliorat.

| sofisis a răspuns:

Pentru ca tu esti o norocoasa. Zi mersi si vezi-ti de viata in continuare.
Nici eu nu am avut dureri decat de cateva ori in viata.Asa ca, bate palma!

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Nici eu nu am nimic. :3 Difera de la organism la organism. Ar trebui sa te consideri norocoasa.

| lex79 a răspuns:

In mod normal nici nu trebuie sa te doara.

iti faci griji ca n-ai dureri?! stai linistita, vor aparea si alea in timp.