Întrebare recomandată | Lusy13 a întrebat:

Hei TPU!
Iau anticonceptionale miligest de ceva timp iar asta seara am observat ca imi lipseste o pastila, imi amintesc ca le-am luat de marti asa cum trebuia, dar nu imi amintesc daca am luat doua pastile intr-o seara sau daca am pierdut-o. Cum sa procedez acum ca sa pot fi protejata?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu trebuie sa i ei pastilele exact cum ti a prescris medicul, citeste pe prospect ce se intimplă daca uiti sa i ei pastila daca vei fi sau nu protejata, sau mergi la medic si intreaba l, noi nu avem cum sa stim.Ce varsta ai? Multumesc sanatate multa

| Design2021 a răspuns:

Le iei in continare cum trebuie, nu este nici o tragedie. In plus scrie in prospect mai multe detalii.