| saradabaran a întrebat:

Imediat se termina vara și eu nu am iesit deloc cu prietenii mei. Bine am iesit odată de ziua mea da mno. Când ii întreb dacă vor sa vina afara ei spun ca nu pot. Și am numai 3 prietene. Săptămâna asta eu cu 2 dintre ele făceam un plan sa ieșim afara dar azi mi-am dat seama ca nu mai mergem pentru ca una ii plecata cu alta prietena și cealaltă iese cu un băiat cica. Acea prietena care o mers cu alta tot se da pe lângă mine ca vai ce prietene bune suntem dar de fapt ea iese cu alta și de 4 ori ne-o amânat când sa ieșim afara. Nu am cu cine sa ies afara, stau toată ziua în casa pe telefon și de abia îmi da cineva mesaj. Vreau sa ies și eu afara cu cineva sa ne vedem de treaba noastra dar de fiecare data când ies cu cineva ceva se întâmpla și ea nu mai poate. Mama ma intreaba de ce nu ies afara și ii zic ca n-am cu cine pentru ca de fiecare data când trebuie sa ies cu cineva ceva se întâmplă... Mi-e ciuda numa când văd persoane cu un grup mare de prieteni care ies afara în fiecare zi. Am și eu ceva probleme adică am anexietate și de fiecare data când ceva de genul se întâmplă cred ca este vina mea.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iesi singura afara? Trebuie neaparat sa iesi cu cineva?

| saradabaran explică (pentru anonim_4396):

Sincer da. Am ieșit de atâtea ori singura și m-am plictisit și de asta. Singura nici nu am ce sa fac. Adică mno

| Anonima163333 a răspuns:

Iesi singura afara. Exista si alte lucruri de facut, in afara de a iesi cu prietenii.Stiu ca ii frustrant cand vezi atatea persoane si tu n-ai pe nimeni, dar plimbandu-te, poate vei gasi pe cineva.
Succes!

| saradabaran explică (pentru Anonima163333):

Nu am cum sa ies singura afara. Stau într-un oraș mic plin de prosti și proaste care judeca

| dariasisi7 a răspuns:

Știu cum e, asta mi se întâmplă și mie. La mine e diferit doar faptul că pe mine mă cheamă colegii doar când chiar nu vrea nimeni sa vina, sunt ultima opțiune?
Încearca atunci când mergi la școală/liceu, sa stai cu ele daca se duc la de aia din alte clase, și încercă să te împrietenești cu ăia?, este cam cea mai buna opțiune. Daca nu merge nici așa, fii mai deschisa fata de oamenii de pe insta (cauți Romania pe insta, te uiți la recente, te uiți la cine pare cat de cat de treaba, dai like la toate postările, după dai mesaj.), Chestia asta o sa te ajute cu anxietatea