| Alex00990 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa mea si vreau sa fiu cu ea. Problema este ca dupa un timp (cel mai probabil) o sa ne despartim si o sa fie foarte ciudat sa fim in aceeasi clasa, you know!
Nu imi spuneti ca astea-s prostii sau ca de ce pun problema asa.
Orice sfat este bine venit!
Mersi!
PS: Am 16 ani!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din moment ce te bagi intr-o astfel de situatie iti asumi si posibilitatea sa va despartiti, n-ati fi nici primii nici ultimii asa ca daca vrei poti sa incerci.

| Andreeush a răspuns:

Daca știi că nu va ține relația și probabil o să vă despărțiți de ce te mai complici?

| Plato a răspuns:

Si atunci care e ideea? Daca stii ca nu va merge, ce mai vrei? Care e rostul? Cu ce scop vrei sa fii cu ea?
16 ani inseamna clasa a 10-a? Pune mana pe Enigma Otiliei sau ce faceti voi.
Vezi ca ai zis ca orice sfat e binevenit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești sigur pe tine și știi ca va fi a ta și o placi atât de mult nu ar trebui sa te gândești la despărțire. De obicei când te gândești la despărțire înseamnă că nu ești sigur pe tine sau ca nu este îndeajuns pentru tine. Și nu, nu e ciudat dacă va despărțiți și rămâneți prieteni