| sleier a întrebat:

Iubita mea s-a despartit de mine de cateava zile spunand ca nu mai mai iubeste.Dar am vazut o conversatie cu ea si o prietena in care zicea ca inca tine la mine dar comportamentul meu a facut sa se indeparteze.(Eu m-am comportat mereu frumos deci nu stiu la ce se refera si am fost si surprins) spunea ca poate va mai fi ceva intre noi dar nu stie.Ei bine eu stiu toate astea pentru ca eu am parola ei si ea nu stie.Am ghicito pentru ca era foarte simpla.Si am vazut o conversatie cu ea si un baiat. Baiat pe care il conosc si nu il suport deloc.M-am certat cu el in autobuz odata si am vrut sa il si bat. E un cocalar care asculta manele la boxa si face numai galagie.Atunci tine el 3 locuri ocupate si de asta am vrut sa il bat.Am vazut ca ii da mesaje si sta cu ea pe scaun in autobuz.(am vazut din niste poze trimise de el) eu nu mai merg cu acel autobuz pentru ca e ea acolo si ea sta in spate unde sunt toti boschetarii iar daca merg acolo sigur bat pe cineva.Am vazut ca a invitato la biliard si ea a acceptat dar nu a zis si cand.Iar mariti vor iesi la cafea ei doi si inca un cuplu. Ea mi-a zis ca nu va mai avea alta relatie prea curant si eu i-am zis intentiile mele de a ma impaca cu ea pentru ca o iubesc. Am stat impreuna 1 an si 4 luni. Acum nu stiu daca il place sau nu. M-am gandit sa tin lagatura cu ea si ne intelegem bine glumim radem ne tachinam vorbeste mai deschis cu mine decat cu ala.Si am intrebat-o daca exista o sansa pentru noi doi sa fim din nou impreuna si ea a zis ca depinde de cum ma comport. Credeti ca e bine ca tin legatura cu ea sau ar trebui sa nu mia vorbesc si sa vad daca imi duce lipsa? Ma gandesc ca daca stau in compania ei se va obisnui cu mine doar ca un prieten si eu nu vreau asa ceva pentru ca o iubesc prea mult. Dar daca nu stau cu ea poate o fura altul. M-am gandit sa vorbesc cu tipul si sa ii zic sa o lase in pace frumos. Daca nu vrea cu frumuselul... Ce ma sfatuiti sa fac. Sa vorbesc cu ea sa nu vorbesc. Sa ii zic sa nu vorbim o vreme sa meditez eu asupra situatiei. Cum sa o gastig inapoi.Eu stiu ca tine la mine si ma iubeste dar e confuza.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Cauta sa fi ceea ce vrea de la un baiat! cred ca dupa atata timp, stii ce preferinte are. nu uita : comportamentul determina atitudinea! cum te comporti cu ea asa se va arata ea spre tine! cei din jur sunt oglinda ta.
Cauta o fata cu care poti avea ceva mai mult in comun pentru a-ti asigura statornicia si o relatie solida, bazata pe incredere.
Apropo, cei ce nu au incredere in persoanele apropiate, e clar ca nu le iubesc. Increderea e direct proportionala cu iubirea! Bafta!

| sleier explică (pentru Donsavas):

Dar crezi ca e bine ca dupa despartire sa tin legatura cu ea si sa vorbim sa glumim etc. Sau sa nu vorbesc cu ea asa de mult sau delocin speranta ca ii va fi dor de mine si isi va da seama ce a pierdut. Daca stau cu ea se va obisnui sa ii fiu doar prieten sau nu. Iar daca nu vorbesc cu ea ori ii e dor de mine ori ma uita. Ce ma sfatuiesti?

| Donsavas a răspuns (pentru sleier):

Fa ceea ce iti dicteaza cel din interior! lasa mintea! creierul mereu te va bombarda cu ganduri cum ca '' daca fac asa''; ''s-ar putea sa gresesc'' etc
Creierul este doar un instrument, nu il lasa sa faca ce vrea! fa tu ce vrei cu tine si persoana ta! succes in viata! funda? multumesc si eu!

| Gino_Giuseppe_1988 a răspuns:

Sa stii o chestie. Unele fete prefera baietii mai dulci, mai mamosi. Altele Prefera baietii rai. Aici depinde tot de tine. Daca vezi ca ea mai injura, e mai rea fii si tu la fel. Daca ea e timida sau e forte mamoasa fii si tu cat de mult poti tu ca ea. Fa-o sa aiba incredere in tine. Sper ca te-am ajutat.

| sleier explică (pentru Gino_Giuseppe_1988):

Ea este genul mai retrasas dar nu mereu. Dar eu totusi voiam sa stiu ce pot sa fac sa ma impac cu ea.Am intrebat daca e bine sa tin legatura cu ea sau nu. Daca stau cu ea se poate obisnui sa ramanem prieteni iar daca nu poate uita de mine sau ii este dor. Ce ma sfatuiesti?