| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU sad Iubitul meu e suparat pe mine, din motive numai de el stiute. N-am mai vorbit cam de vreo saptamana iar astazi, cand intru pe mess si il intreb ce face, imi spune ca e putin ocupat, si ca sa il las in pace. L-am intrebat daca e suparat pe mine si a zis ca "poate". L-am intrebat de ce si nu imi raspunde, i-am trimis o gramada de meaaje dar NU imi mai raspunde. Nu inteleg ce are! Adica...am stat si am analizat situatia, bun, dar n-am gasit nimic ce sa fi facut ca sa-l supere, nu exista motive din punctul meu de vedere! M-am purtat frumos cu el, mereu ma interesam de el, daca e bine, faceam ca totul sa fie bine. Habar nu am ce l-ar fi putut supara asa rau incat sa nu mai vorbeasca cu mine! Nu stiu ce sa mai fac! crying Ma simt foarte aiurea si nu ma pot oprii din plans! Ma doare cand se comporta asa cu mine! Macar de mi-ar spune motivul, atat, sa stiu si eu de ce. Oare are pe altcineva? Nu ma mai vrea? Care e motivul? Daca vrea sa se desparta de minw de ce nu imi spune direct...nu inteleg! Simt ca o i-au razna! Nu mai suport! Am zis ca poate ma ajutati voi in gasirea unui raspuns ca eu nu mai inteleg nimic! Asa ca va rog sa raspunde-ti! De ce oare nu imi mai raspunde? Ce o avea? Vi s-a intamplat si voua sa treceti prin asemenea situatii? Ce e de facut acum? FUNDA la cel mai bun raspuns! Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of, draga de tine!
Daca te-ar iubi, cu siguranta nu ar reactiona in halul asta. Ar proceda ca tine! Ar incerca sa rezolve situatia si sa va fie bine. Dar, dupa cum bine observi, el prefera sa va indepartati, sa va distantiati, ignorandu-te!
E clar ca... nu mai e interesat!
Si, oricat de mult l-ai iubi si ti-ar dori ca totul sa revina la normal, cel mai bine e sa procedezi ca el. Nu e bine sa te exteriorizezi in fata lui, sa vada ca ai face orice ca sa inceteze sa se mai comporte asa! Stii de ce? Pentru ca baietii profita de naivitatea fetelor.
Ignora-l si tu! In fond, el a inceput cu asta. E foarte posibil, dupa parerea mea, sa fi gasit pe altcineva si sincer, nu merita sa-ti bati capul.
Controleaza-te, nu mai plange! Doar iti faci rau si daca tu nu ai grija de tine, atunci cine sa aiba?
Uita-te la filme, descarca-te si ramai calma. Incearca sa nu te mai gandesti, facand ceva ce-ti place.
Daca la un moment dat te cauta, fii rece. Discuta serios cu el si afla ce l-a determinat sa se comporte astfel.

O sa fie bine! Dar, te rog nu mai plange. N-are rost sa-ti mananci sanatatea din cauza unui baiat care probabil nu te merita!
Ai grijuca de tine!

1 răspuns:
| JustmeV a răspuns:

Hey Steffy!
Inteleg ceea ce simti. Cel mai bine e sa ii propui sa va intalniti.
Poate are pe altcineva si nu vrea sa iti spuna, si asteapta sa va indepartati incat sa nu il mai cauti! (asta mi s-a intamplat mie, si mi-am dat seama ca dupa o luna dupa ce nu i-am mai scris nimic, avea o alta relatie).
Sau poate are nevoie de o pauza sa isi mai linisteasca gandurile.
Baietii sunt complicati.
Nu il mai cauta o vreme, sa vezi daca te cauta el. Daca te cauta, poate chiar a fost ocupat sau nu stiu... Dar daca nu te mai cauta. atunci este o problema.
Ar trebui sa intrebi un prieten de-al lui care stii ca nu ii va spune. Am trecut si eu prin situatii de genul, si chiar mai rele. Stiu ce simti.
Dar timpul va decide, iti garantez.
Te pup, bafta!