| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu tot aduce vorba de fete, el e primul meu iubit și a zis ca se bucura pentru asta, înainte să ma cunoască pe mine vorbea cu multe..si una era bff-ul lui(l-am pus să o blocheze) și acum mi-a zis ca dacă poate să îi dea unblock ca îi pare rau ca i-a dat asa block dintr-o dată ca o cunoaște de mai mult timp decat pe mine și ca vorbea cu ea liber, zilnic, constant și isi spuneau problemele, noi ne-am despărțit o perioada și în perioada aia a vorbit cu aia, din astea și mie nu îmi spunea mai nimic, după ce l-am pus sa o blocheze a inceput să îmi spuna și mie problemele lui. (Menționez faptul că și el m-a pus să blochez niste prieteni)
Și mi-a povestit ce făcea cu fostele pe la școală ca se pupau prin baie si din astea și mereu a fost asa, a ieșit mai de mult și cu fosta lui si cu una care a stat pe el și eu tot l-am iertat el când zic ceva de băieți, gata se supara.
Avem 6 luni de relație și îl iubesc prea mult ca să mă despart de el, am vorbit cu el despre asta și i-am zis sa nu mai aducă vorba de fete sau de foste și a zis ca va încerca.
E normal dacă m-am supărat pe el?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lule a răspuns:

Mda, nu stiu cum sa incep, dar...CE PORCARIE DE RELATIE.
In primul rand chestia asta cu blocatul persoanelor pe retelele de socializare mi se pare o copilarie, adica nu poti sa-i interzici cuiva sa nu mai vorbesca cu o persoana (ma refer la amandoi, deoarece ai mentionat ca si el te-a pus sa blochezi persoane), exista o gramada de posibilitati sa vorbesti cu cineva fara ca partenerul sa stie ( banalul apel de exemplu, dupa care stergi persoana apelata).
Un mare minus al relatiei tale si motivul pentru care te sfatuiesc sa va despartiti este faptul ca relatia a inceput cu NEINCREDRERE, niciodata nu incepi o relatie cu asa ceva cu minciuna, neincredere, gelozie, urmarit/ spionat si alte lucruri de genul, din care rezulta numai certuri, suparare, stima de sine scazuta, paranoia etc.
In al doilea rand, ce probleme are el? Am presupus ca sunteti destul de mici ca si varsta, deci problemele le discuti cu parintii, persoane mature care te pot ajuta...Din ce am inteles eu problema lui era sa se laude cu ce a facut el cu alte fete? De aceea am presupus ca este si el mic de varsta, pe sistemul " Uite ce masinuta am eu si tu nu ai"...un barbat (care e barbat) niciodata, dar NICIODATA nu se va lauda cu ce a facut cu alte femei fie ca au fost ele iubitele lui sau doar o aventura, ce fel se ingrijea, daca era curva sau nu. Pai unde mai e mandria ta de barbat daca toti din grupul tau stiu cum era fosta sau cum e actuala, ma rog asta e alta poveste si lectie pe care ar fi trebuit sa i-o predea tatal lui.
Si pentru raspunsul la intrebarea ta, presupun ca te-ai suparat ca vrea sa o deblocheze pe prietena lui de pe Facebook, stai sa te iau din alt unghi, deci tu i-ai zis sa o blocheze cand a-ti inceput relatia, dupa v-ati despartit o scurta perioada si el a deblocat-o si acum ca sunteti iar impreuna el a blocat-o si te intreaba daca poate sa o deblocheze...nu stiu cum ti se pare tie, dar esti constienta ca acordul tau e doar asa sa ne va mai certati sau sa-ti auda tie argumentele si supararile, ca pe el il doare-n 14 ( adica nu-l intereseaza)
Cam atat, toate cele bune happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bătaie de joc, sunteți la vârsta când colcăie hormonii în el și ar face orice pentru atenția oricărei fete, dacă ai impresia că reușești în perioada asta să-l controlezi având în vedere porniriile... baftă la amăgit

| sierra1 a răspuns:

"una era bff-ul lui(l-am pus să o blocheze)...E normal dacă m-am supărat pe el? "

mie-mi pare că DEJA exagerezi

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns (pentru sierra1):

Dacă vorbește de fete ca na asa sunt băieții si de foste si spui ca l iubești accepta l asa cum e după părerea mea mi s -a parut ca ai fost cam rea la faza cu ce a mai buna amică a lui sa o blocheze cati ani ai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vorbele sunt vorbe. Lasă-l să vorbească. Și pupă-te cu el în baie. Pupatul e mai valoros ca vorbele.

| mihai69 a răspuns:

Nu e vorba dacă e normal sau nu. Nu există reguli aici, dar trebuie să înțelegi că ceea ce pentru tine pare a fi ok (bine, de dorit, folositor etc.) pentru altcineva poate fi exact opusul.
Pe de altă parte, dacă ești într-o relație și ții la el și respecți *cu adevărat* partenerul, atunci trebuie să-i oferi libertate deplină, să nu-ți pese ce și cu cine vorbește. Și reciproc, desigur. Așa ar fi normal... pentru mine. Pentru alții, se pare că fix pe dos: ei cred că iubirea e o colivie în care nu au loc decât doi canari.

| Welterweight a răspuns:

Meriți bătută rău.

| Asiana8873 a răspuns (pentru Welterweight):

Ce mă? meriti tu needucato/needucatule