| Viitorulapropiat a întrebat:

Hei TPU...m-am certat cu prietena mea si ea mi-a propus sa luam o pauza...cica pana se calmeaza apele.Aceasta pauza pe care o vrea,nu inseamna ca ar vrea sa ne despartim, asa mai pe ocolite? dau funda.

5 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Nu, nu inseamna ca vrea sa te desparti, inseamna ca vrea o pauza pentru ca relatia probabil a cam obosit-o si vrea sa isi revina.
Dar depinde de tipa, oricum o sa iti dai seama in viitor, ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pauză? Ați jucat fotbal și ați luat pauză? Probabil comportamentul tău nu mai corespunde cu cerințele și nevoile ei. Probabil se gândește dacă întâmplările frumoase echipează momentele mai puțin plăcute. Este un semn de întrebare. Poate are probleme sau poate vrea să vadă dacă îi este mai bine fără tine. Probabil nu-i mai oferi aceleași motive pentru a te 'iubii'. Este un semn (major) că ceva între voi nu funcționează. Rezultatul faptelor tale este pauza, dacă îi ofera-i motivele necesare continuați relația. Gândește-te bine ce vrei. Stabilește-ți principi. Vrei să fie acea chimie, acea atracție fizică, acele sentimente intense și profunde sau vrei să te iubească pentru ce îi oferi.

Răspuns utilizator avertizat
| oykoj98 a răspuns:

A lua o pauza înseamnă ca s-a supărat pe tine si vrea sa vadă daca o abordează careva daca știe ca nu mai sunteti împreună. Vrea sa vadă daca găsește pe cineva mai bun decât tine, daca nu, va veni din nou la tine. Roaga-te sa nu găsească.

| adynebunu89 a răspuns:

Sa stii ca nu neaparat... poate vrea sa se mai gandeasca daca merita sa ramaneti impreuna sau ceva de genul, nu neaparat ca vrea sa va despartiti definitiv dar sa stii ca e un semn mare de intrebare... daca te iubea cu adevarat nu iti zicea asta(parerea mea)