| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
Nu stiu ce sa fac
Am cunoscut recent o fată cu un an mai mare ca mine (eu 15 ea 16) am început să vorbim...e foarte dulce sunt ca ii pasa de mine, Si intr o seara am întrebat-o de ce nu răspunde si a spus că nu se simte bine si am intrebat o ca ce are....si ea mi-a răspuns ca are probleme grave de sănătate, normal ca am stresat-o până mi-a zis, m-a socat faptul că mi-a spus că are cancer si e posibil sa moară, brusc am început să plâng
Nu credeam ca se poate intampla asta fix cu ea
Si acum scriu cu lacrimi în ochi
E ceva special această fată
Nu as putea trăi cu gândul ăstacrying((( nici nu stiu ce ar trebui să fac, chestia asta mă doare...

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fii alături de ea și profitați de fiecare clipă.
Vezi filmul „Love story" - e cam aceeași poveste. Dar poți învăța din el.

| Rpgdei a răspuns (pentru mihai69):

Iti multumesc sad

| WaterDrop a răspuns:

Erm, suna ca un film povestea ta. Daca insa chiar este adevarat, nu sunt prea multe lucruri pe care le-ai putea face. Daca nu aveti o "relatie" la distanta, incearca sa-i luminezi cat mai mult fiecare zi asa cum poti tu si sa-i fii alaturi. Exista si forme de cancer vindecabile si poate va scapa pe viitor.

| Rpgdei a răspuns (pentru WaterDrop):

Din cate am inteles la ea e ceva mai grav...

| Rpgdei a răspuns:

Simt**

| nocturnalmagic a răspuns:

Eu iti sugerez sa profiti de momentele ramase ( poate sa dureze si cativa ani) si sa te bucuri la maxim de timpul cu ea, dar tinand cont de cat de mult a evoluat medicina, nu trebuie sa uiti ca exista sansa sa isi revina deci cel mai important: sa fii alaturi de ea in momentele astea

| Rpgdei a răspuns (pentru nocturnalmagic):

Voi incerca
Iti multumesc multsad

| Budisteanu_Iris_1991 a răspuns:

A murit?