| denisacosmina2004 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep... este o situație delicată. De o peroada imi place un băiat foarte mult si simt ca m-am îndrăgostit. In urma cu 3 luni nici macar nu il stiam. Eram in gara si asteptam trenul ca sa merg acasa,era o zi mai nasoală pentru mine, el era cu un prieten si acel prieten m-a observat si i-a spus lui ca vrea sa vorbeasca cu mine. Acel băiat a încercat să vorbească cu mine dar eu nu prea l-am băgat în seamă. După acest incident nu l-am mai văzut doua saptamani. De data aceea era singur si a încercat cumva sa afle de la mine dacă il plac pe prietenul lui. Eu i-am zis ca nu il cunosc si nu pot sa imi dau cu parerea. Mi-a dat mesaj pe Facebook ca sa mai vorbim. De atunci vorbim zilnic foarte mult. Am început să il cunosc foarte bine și s-a legat ceva intre noi, simt o chimie. O perioadă ne întâlneam zilnic si vorbeam iar cand ne desparteam ne imbratatisam. Trecuse o lună de când vorbeam si am zis sa imi iau inima in dinti si sa ii propun sa mergem la un film. El a acceptat si am mers împreună. La început eram distanti si nu prea ne apropriam. După ce am vizionat fumul am ieșit Si încerca să mă sărute dar eu il făceam sa mai astepte. După multe încercări s-a enervat și m-a luat de mână și m-a săturat. A fost foarte frumos momentul și ma simteam împlinită. Am mai mers prin oraș și tot continuam sa ne sarutam si sa mergem de mână... sincer a fost o zi perfectă. După acest eveniment am continuat să vorbim dar nu sa ne si întâlnim fiindca el era plecat cu familia în vacanță. După ce a venit din vacanță m-am intalnit întâmplător cu el prin oraș chiar dacă vorbeam,nu mi-a zis ca vine in oras. Era mai distant,dar nu ne-am sarutat sau ceva de genul. Vorbeam foarte mult pe net si ne trimiteam orice chiar si inimioare. Cand il vedeam simteam ceva divin, nu pot sa descriu in cuvinte. După inca cateva zile am aflat că mai vorbește cu o fata. El vorbea cu ea de inainte de mine,cică erau prieteni. Am aflat cand s-a întâlnit cu o colega si eram si eu prin preajma si l-a întrebat dacă eu sunt iubita lui. El a negat. Pentru el eram o prietenă cu toate că i-a plăcut cand ne sarutam. Nu prea am dat importantă acestui lucru dar m-am confirmat cand ne-am întâlnit întâmplător,eu eram cu toti prietenii comuni si vine el si imi zice doar un simpul "buna". Ma simteam groaznic nici nu ma băgase in seamă. Eu m-am retras si am stat singură gandindu-mă că poate vine după mine. Dar acest lucru nu s-a intamplat. Am devenit tot mai confuză. Ma gandesc ca poate ii este rusine cu mine. Nu stiu ce sa mai fac Ca sa ies in evidenta, ca sa ma observe. Deși încă vorbim si ne trimitem inimioare. Ce sa fac? Vreau sa fac cumva sa ma placă.

1 răspuns:
| OrdanKarris a răspuns:

E posibil sa-l fi deranjat faptul ca l-ai facut sa mai astepte. Chiar daca a fortat situatia, eu personal daca observ ca ai boala aia cu asteptatul, eu ti-as fi dat flit in momentul ala. Iti dau un sfat sa ai invedere pe viitor, cu cat faci un baiat sa te astepte, cu atat devine mai neinteresat de tine. Eu personal am zero toleranta fata de atitudinea aia "mai asteapta putin". Nu fata mea, asteapta tu singura, eu ma duc la alta care nu joaca jocul asteptarii. Nu zic neaparat ca asta ar fi cauza, dar e posibil asta sa fi contribuit la raceala lui. Poate nici el nu realizeaza, dar asta e un motiv pentru care nu il mai intereseaza persoana ta. Cu cat un barbat este pus sa indure asteptare in masura in care el vrea sa sarute femeia, sau dupa caz sa faca sex cu femeia respectiva daca contextul permite, iar femeia are darul de a-l face sa astepte, deja e o pata neagra pe creierul acelui barbat care-i va face mai usoara tranzitia la o alta fata daca se iveste oportunitatea. Si s-a ivit oportunitatea. Vorba aia, daca trebuie sa te fortez pentru un simplu sarut, imagineaza-ti ce eforturi supraomenesti ar trebui sa faca cu tine pentru niste sex amarat. Probabil a facut calculele in capul lui si a concluzionat ca nu merita cu tine. Iti da inimioare ca sa nu te darame emotional complet. Tare cred ca mai vorbeste cu tine, mai mult din mila. Deja a trecut la urmatoarea. Asta se intampla cand muierile au boala cu asteptatul. Pe mine numai daca imi spune una sa astept, nici la telefon nu mai raspund, nici la mesaj, nimic. Sa astepte singura.