| oana_9912 a întrebat:

Hei TPU, stiti cumva daca acest sitewww.esky.ro este de incredere? am vazut ca acolo sunt bilete de avion mai ieftine, dar ar fi prima data cand imi rezerv pe net...si-a mai cumparat cineva bilet de pe acest site? si daca mi-l rezerv pe net trebuie sa scot la imprimanta acele detalii sau pot sa ma duc la aeroport doar cu pasaportul; si o sa apar in baza lor de date? funda

9 răspunsuri:
| florinpaula a răspuns:

Sunt seriosi doar ca cand dai contul trebuie sa ti dea un un cod adica numarul avionuli si zborul si cu astea te prezinti la aeroport si de acolo se descurca ei. bafta

| andreeagicu a răspuns:

Eu am cumparat de la esky acum o saptamana. Mi-am luat bilet pentru Londra pentru inceputul lunii iunie si am dar doar 120 euro. Eu am sunat la ei si am platit cu cardul, le-am dat informatiile. Puteam sa platesc si la banca, dar mai era putin si se inchidea ghiseul.
Dupa 5 minute mi-au trimis un mail si era atasat un fisier in Adobe cu biletul. Mi-au zis sa il printez si sa ma prezint cu foaia aia si buletinul la aeroport.

| Edina_Molnar_1992 a răspuns (pentru andreeagicu):

Imi puteti da numarul de telefon

| Mihaela_Vasilescu_1981 a răspuns:

Foarte seriosi si preturi mai mici.am cumparat mereu pe esky bilete de avion

| nelbal a răspuns:

Sunt foarte de incredere, cei mai tari in vanzarea de bilete online de avion, si eu am cumparat de la ei, si mai au si www.bileteblue.com site partener, folosesc acelasi motor de cautare iar cate odata au bilete de avion chiar mai ieftine sau cel putin la fel

| AnaMariaVasile a răspuns:

Am rezervat de multe ori bilete de la ei. Sunt de încredere doar ca în ziua de azi pe orice site cumperi bilet online trebui sa faci check in cu 10 zile în urma zilei de plecare. Și sa te prezinți cu check in-ul scos la imprimanta la aeroport. Dacă nu faci check in-ul în urma cu 10 zile și nu îl printezi, vei plăti o taxa la aeroport pentru check in care nu cred ca ai fi încântată de preț.

| AnaMariaVasile a răspuns:

Http://opodo.co.uk Aici găsești bilete ieftine.
Eu am cumpărat 3 bilete (adulti) dus-intors pe data de 12 noiembrie - 24 noiembrie la doar 104£

| aurelian85 a răspuns:

Sunt mai multe site-uri de unde iti poti achizitiona bilete de avion, printre care www.e-avion.ro, un site cu tarife foarte bune, iar in caz ca nu te descurci, ii poti suna ca sunt non stop. succes!

| Gia_Gia_1972 a răspuns:

Mare grija la check.in online. Mie nu mi.au trimis link pe un segment de zbor si.am platit 45 de euro. Le.am cerut returnarea banilor si desi a fost greseala lor in totalitate nu mi.au dat inapoi decat jumatate din suma. E ultima oara cand mai cumpar bilete de la ei...