| Annabella9719 a întrebat:

Sunt foarte geloasa de felul meu.Adica,prietenul meu mi-a aratat pe fb o poza cu fosta lui prietena si a zis ca a stat cu ea 1 an jumatate.Si mereu am in minte niste ganduri de genul:au fost totusi ceva impreuna, s-au pus multe sentimente, daca se vor impaca? Nu mai pot sa stau cu gandul asta sad Ce sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.e normal sa fii geloasa poate ai si motive, incearca sa vorbesti cu el si sa iti dai seama ce mai simte pentru ea.o relatie de atata timp nu se uita usor de obicei.trebuie sa iei in calcul si cat a trecut de cand au terminat'o sa nu fii doar o incercare de a o uita, nu stiu.dar vorbeste cu el sincer si incearca sa il citesti.

| neutrino a răspuns:

Aceste ganduri sunt chiar copilaresti, este normal ca in fiecare relatie sa fie investite sentimente frumoase care nu pot fi date uitarii. Ai sa vezi si tu. Totusi, nu cred ca este nevoie sa-i afisezi partenerului/partenerei tot trecutul tau.