| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa cititi pana la sfarsit:Mai demult am cunoscut un baiat, dupa ceva timp el ma placea si eu am inceput sa-l plac.Matusa lui e vecina cu mine si cand venea pe la el ma chema sa mai vorbim.S-a mutat cu mine in clasa, dar nu vorbeste cu mine..nici macar un buna sau ceva.
Intrebari:
1)De ce nu vorbeste cu mine avand in vedere ca ma place, dar nu mi-a zis?
2)credeti ca ar fi bine sa ii spun ca`l plac? Daca da, imi puteti sugera niste moduri usoare?!

Răspuns Câştigător
| ankappa a răspuns:

Buna Adry big hug
poate ca tipul este timid si rusinos, si nu are curaj nici sa vorbeasca cu tine ( in vazul lumii) si nici sa-ti spuna ca te place.
Incearca sa faci tu primul pas ( dar in nici un caz in clasa)
cand sunteti doar voi 2.
Ai putea juca un joc banal de carti(cine castiga da o porunca, iar aici te las pe tine sa le gandesti, fii inventiva, si in acelasi timp sa faci in asa fel incat sa te apropii de el mai mult decat ai facut-o pana acum)
sau pur si simplu, il intrebi de ce nu vorbeste cu tine si la scoala din moment ce va intelegeti atat de bine face to face.
Intreaba-l cum te vede, ca ce?
amica, prietena, surioara, sau poate ceva mai mult.
Hai k te descurci tu big hug
pup, Ank:*

8 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

El ti-a spus ca te place sau ce? Chiar daca este asa sau nu, esti sigura ca tine la tine...si probabil el este constient de cat de evidente sunt sentimentele lui fata ce tine, dar din moment ce tu nu i-ai spus nimic, si-l tratezi in continuare ca pe un amic vrea sa se indeparteze de tine sperand ca va scapa si de sentimentele pe care le are fata de tine desi nu prea are cum acum ca sunteti si colegi.Intra in vorba cu el si arata-i treptat ce simti, daca nu-i spui nimic va crede ca nu are nicio sansa cu tine.

| VampireBlood a răspuns:

Ma scuzati pentru. greselile gramaticale!*

| VampireBlood a răspuns:

Am uitat sa precizez ca mereu se uita la mine cand nu sunt atenta!

| VampireBlood a răspuns:

Am incercat sa-ti bag id, dar nu merge... daca vrei incearca tu: adrianagabriela5824@yahoo.com

| pazzo a răspuns:

Pf@@ o domnisoara care se respecta nu face primul pas? OMPEGELE sa-i pice lui pazzo palarie din cap laughing
adry spune-i-o ca-l placi :X asteptandul il poti pierde de tot (asa daca ii zici o sa stii ce te asteapta maine/poimine)winking

| Anduu a răspuns:

Draga mea, poate l-a suparat ceva in legatura cu tine sau nu te mai place si poate asa se exprima el cand nu mai place pe cineva.Nu! Nicio domnisoara care se respecta nu face eea primul pas! Daca te-ar fi placut cu adevarat ti-ar fi zis.Crede-ma am trecut prin asta.Si mi-am calcat mandria in picioare de 2 ori(Perioade de timp diferite)...si le-am spus ca-i plac si dupa ei m-au avut cu ceva la mana...e jenant sad.
Fundita?

| MihaiSmeker a răspuns:

Vb pe mess/skype/mgs sau ce are el... vb cu el in clasa, baga-l uh in seama pe el asteawinking

| VampireBlood a răspuns (pentru MihaiSmeker):

Mda,nu are fb, id de mess zice ca are dar nu intra pe el