| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa cititi tot! Deci acum vreo 2 luni fostul s-a despartit de mine. A fost destul de ciudat deoarece el mai dinainte se comporta mai indiferent sperand ca eu sa ii dau papucii dar vazand ca eu nu vreau sa fac asta intr-o zi a venit la mine si a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine ca nu ma mai place. E adevarat ca uneori atunci cand imi spunea sa ii dau un "pupic" eu ezitam. Sunt foarte timida si imi e putin rusine sa o fac de fata cu toti colegii mei si cred ca te la o vreme relatia noastra se racise si el a pus ochii pe alta.(o prietena cu care m-a facut geloasa de o multime de ori si care nu il place si nu vrea sa fie cu el ). El s-a dat la tipa aia si ea l-a refuzat. Cred ca a fost furstrat ca a fost refuzat si s-a descarcat pe mine spunea ca ma tai cu lama si plang dupa el si de astea. Pana cand i-am trimis mesaj in care l-am rugat sa inceteze ca mie mi-a trecut de el(asta a fost vinerea). Luni la scoala mi-a trimis mai multe biletele in care spunea ca isi cere scuze si ca a fost indecis si abia acum si-a dat seama ca eu sunt cea mai buna. Faza e ca eu am suferit dupa el si din cauza ca m-a jignit l-am refuzat. In zilele care au urmat (4-5) el m-a ignorat total si uneori imi arunca cate o insulta alteori venea si imi mai spunea cate o gluma. Dar in timp ce ma ignora pe mine se dadea la doua fete deodata. Pe una o lua in brate si o imbratisa si pe alta o tachina si sarea pe ea si o punea in ipostaze destul de jenante. (Prima fata e una mai usuratica iar a doua e fata cu care el m-a mai facut geloasa,o fata mai rusinoasa si genul de atotstiutoare). Dupa vreo saptamana in care nu a vazut nicio reactie de gelozie de la mine
s-au mai calmat apele. El pare sa fie intr-o foarte buna dispozitie cand da mesaje pe grupul nostru se comporta frumos cu toti si nu mai injura pe toata lumea ca atunci cand ma ignora si pe mine. Insa cand suntem doar noi doi el se comporta ca atunci cand eram impreuna. Eu sunt mereu vesela si rad dar el se uita la mine si zambeste cand fac vreo aiureala. In plus,desi foarte rar,mai rar decat cu toti ceilalti, el imi scrie mesaje foarte frumoase si imi trimite din cand in cand diferite lucruri amuzante.
In ultimul rand as vrea sa spun ca noi am fost 3 ani impreuna, ne-am iubit mult nimeni nu a inselat pe nimeni. In primul an si jumatate al relatiei eu mi-am mai batut joc si el a suferit mai mult iar in a doua jumatate el a fost mai rautacios si eu am avut de suferit. El nu are pe nimeni si nici eu. As vrea sa va intreb: mai sunt sanse sa simta ceva pentru mine? Sa isi aminteasca de cand eram impreuna? Si ar merita sa ma impac cu el? As vrea sa cititi totul si va multumesc mult! Ofer funda!

7 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Este normal sa mai simtiti, amandoi ceva unul pentru celalalt. Doar ca unele lucruri trebuie sa se termine la timpul lor. Cel mai simplu e sa vorbesti cu el, decat sa tot stai sa ii interpretezi fiecare gest.El este mai indecis si prefera sa se joace cu fetele pentru ca asta ii gadila orgoliul. Doar tu stii aca mai simti ceva pentru el, daca mai simti vorbiti putin despre asta, totusi ati fost impreuna mult timp, nu sunteti niste straini. Daca nu incerci nu ai de unde sa stii si niciodata sa nu iti para rau ca ai incercat, macar nu o sa te mai gandesti atata la asta si o sa iei o decizie in privinta lui. E clar ca el nu prea stie ce vrea si nu stie nici ce vrei tu...

| Aasdfghj a răspuns:

Cati ani ai? Pare o relatie de scoala generala, sincer. Te jigneste, iti spune ca te tai cu lama si apoi se poarta dragut cu tine pana incepe sa tachineze fete de fata cu tine. Ori continui joaca ori incetezi. Mi se pare o aiureala totala "relatia" asta. Cand vine la tine, cand se duce la alta fata. Nu a exista niciodata iubire intre voi. Nu asta inseamna o relatie. E doar o joaca iar eu consider ca nu trebuie sa iti pierzi timpul si sa iti faci sperante ca te iubeste.

| WaterDrop a răspuns:

Erm, eu ti-am mai zis sa fugi de el dar nu m`ai ascultat. Uite unde ai ajuns iar sad

Daca tie ti se pare normal faptul ca el ti-a recomandat sa te tai cu lama, sa se dea la orice fata din jurul tau, sa te jigneasca, si altele, atunci impaca`te cu el.Desi asta ar insemna ca tu nu ai deloc respect de sine, iar el sa poata face orice vrea cu tine pe viitor.El este doar un copil imatur care te-a folosit o perioada, iar tu plangi ca o fraiera dupa el.Cauta`ti pe altcineva care sa tina la tine cu adevarat si uita`l pe acest baiat, pentru ca este doar un pacalici.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Multumesc mult asa voi proceda!

| Goddess23 a răspuns:

Buna,in primul rand depinde si de varsa voastra daca sunteti adolescenti e si normal sa apara astfel de situatii care dupa mine nu mi se par normale si nu isi au rost intr-o relatie. Cum m-as simti daca iubitul meu ia in brate alte fete doar ca s-a suparat o zi iar a doua zi vine si isi cere scuze, trimite bilete sau ce ii mai trece prin cap, asta nu e iubire e doar joaca de copii. Te intrebi daca mai sunt sanse sa mai simta ceva pentru tine, probabil ca el nu a simtit niciodata ceva daca isi gasea fericirea in brate la alta fata. Tu crezi ca baietii sunt ca fetele sensibili si sa stea cu gandul la ce a fost in trecutul lor? Slabe sanse. Tu trebuie sa stii cel mai bine ce ar trebui sa faci, daca as fi in locul tau nici nu mi-as mai bate capul cu el, nu ai o familie nu aveti nimic realizat impreuna pentru care sa ramai cu el sau sa tragi de el atat timp cat el e interesat de golaneala.

| Savantul2017 a răspuns:

E clar ca tu inca ai sentimente pentru el si iti doresti impacarea insa parerea mea este ca nu merita.Asteapta, o sa vina si baiatul care o sa te faca sa te simti unica.

| anonim_4396 explică (pentru Savantul2017):

Iti multumesc!