| simodex a întrebat:

Hei tpu..va rog sa mă ajutați.
De cam 2 săptămâni.mă cam doare stomacul.e puțin umflat...și întărit..am uneori dureri de spate. obosesc repede.
Va rog, credeți că ar putea fi semne de sarcina?
PS.Eu o luna de zile am avut mâncărimi vaginale și o secreție maro, iar acum sunt racita. Ps2 Și iubitul meu nu si a dat drumul niciodată în mine.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt semne de sarcina, dar nici nu exclud o sarcina.
Ai si o infectie genitala, pe care o poti transmite mai departe.
Mergi urgent la ginecolog.

| Violleta2022 a răspuns:

1. In sarcina NU doare stomacul sau spatele
2, Oboseala nu apare din cauza sarcinii
3. Mancarimile vaginale sunt semn de infectie vaginala, posibil infectie cu transmitere sexuala
4. secretia maro nu este sanatoasa, denotand prezenta unei infectii sau modificare hormonala
Nu are importanta ca iubitul si si-a dat drumul niciodata in vagin, se poate ramane insarcinata si din picatura pre-ejaculatoare. In plus, sexul neprotejat duce la transmiterea de boli sexuale.
Mergi la un medic ginecolog pentru investigatii, pentru ca, atat mancarimile cat si scurgerile maronii, nu sunt sanatoase, spunand clar ca ai probleme cu aparatul tau reproducator.

| AltuAnonim a răspuns (pentru Violleta2022):

Ahm... A venit Einstein laughing)
M-ai intors la 720 de grade laughing

| Catalinjr a răspuns:

Du-te la medicul de familie si te v-a lamurii. Si tu te tratezi pe internet?

| AltuAnonim a răspuns:

Pai... ai făcut?

| simodex explică (pentru AltuAnonim):

Ce sa fac? ......Normal că am făcut dragoste..altfel nu puneam o asemenea intrebare...

| AltuAnonim a răspuns (pentru simodex):

Cati ani ai?
Si as zice sa iti iei un test de sarcina de la farmacie... E 3 lei... Sau maxim 5
Bafta!