| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

Hei TPU vin cu o problema. am facut-o cu iubitul meu cu prezervativ mereu. De vreo 2 ori l-a pus invers si apoi l-a pus corect fara sa il arunce. si am continuat asa. o singura data a bagat fara ca sa vedem cum e senzatia dar a fost o singura penetrare si apoi am continuat cu prezervativ. de vreo 3 zile ma doare capul am ameteli si ma doare stomacul iar el crede ca sunt insarcinata. dar el niciodata nu si-a dat drumul in mine. si pe chiloti gasesc mereu ceva alb cremos. si cand o faceam cu el curgea acel lichid alb de la mine. se poate sa fiu insarcinata? Va rog sa ma ajutati dau funda la cel mai explicit raspuns. Si daca as fi cum as putea opri asta avand in vedere ca totul s-a intamplat acum 2 saptamani aproape

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ori te duci la control acum, ca sa nu mai stai stresata o saptamana, ori nu te duci, si in a 21-a zi de la contactul neprotejat, faci testul de sarcina, din Prima urina de dimineata!

| Alexandru0007 a răspuns:

Pai au si fetele secretiile lor atunci cand sunt excitate. Ce gasesti tu pe chiloti aia e. Nu esti insarcinata, insa aveti grija si protejati-va

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai prezentat tot felul de informatii dar toate fara importanta deoarece nu au legatura directa nici cu contactele sexuale intretinute si nici cu mecanismul procreerii. Pentru a ti se putea da un raspuns care sa fie catusi de cat obiectiv si probabil si corect sunt necesare mai multe date si anume : 1. ) tipul ciclului menstrual -REGULAT sau NEREGULAT; 2.) data inceperii ultimei menstruatii; 3. ) data la care ar urma sa inceapa urmatoarea menstruatie; 4.) cand a avut loc acea "incercare" fara prezervativ. Doar daca vei prezenta aceste date strict necesare pentru o analiza obiectiva, poti spera sa primesti un raspuns obiectiv si probabil si corect. In privinta scurgerilor de secretii vaginale amintite, trebuie sa stii ca sunt absolut normale si au un rol foarte important, cel de a curata si de a lubrifia vaginul. NU au absolut nici-o legatura cu producerea unei sarcini. Multa sanatate!

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru corbulalbrosu):

Pai nu am un ciclu regulat. in ultimele 3 luni mi-a venit pe 6 ianuarie dupa pe 1 februarie apoi pe 2 martie. Iar penetrarea fara prezervativ a fost acum 2 sapatamani.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Fiindca ciclul tau menstrual este neregulat nu ar fi trebuit sa-i permiti sa te penetreze neprotejat intr-o perioada care ar fi putut fi probabil chiar inainte de inceperea perioadei fertile, deci destul de periculoasa. in cazul ciclului neregulat nimeni nu poate stabili, determina sau calcula momentul in care este eliberat ovulul. In consecinta un raspuns concret, sigur si corect nu se poate incumeta nimeni sa-ti dea/ofere. Poti doar spera ca fiind totusi inainte de inceperea perioadei fertile, totul sa se termine cu bine. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In primul rand, la 21 zile de la ultimul act sexual, fa un test de sarcina care iti va spune daca esti sau nu gravida.

| kandaraki a răspuns:

Daca esti nascuta in 97, esti o copila care inca nu isi stie bine organismul si nici habar de a face sex.
cum sa pui prezervativul invers? cuuuum?
sper sa fii insarcinata si poate iti va veni creierul la loc, caci se pare ca e in alta parte la moment

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru kandaraki):

Stii ce? nu ti am cerut niciun fel de parere negativa.

| kandaraki a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Ti-am zis adevarul cum este, doare da?

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru kandaraki):

Chiar nu ma intereseaza parerea ta negativa. E ceva normal sa mai gresesti dar va place numai sa criticati. Nu ma doare nimic pentru ca eu nu pun la suflet lucrurile negative. Bafta!