| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre greșelile dintr-o relatie care au fost discutate si reparate dar totuși ele inca bantuie relatia?!

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

O data gresit, ele se rezolva pe moment, dar riscul sa se mai intample inca o data va ramane in mintea fiecaruia.

9 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

O vor bantui mereu, cel mai probabil.

| OrdanKarris a răspuns:

Se vede ca esti toxica. Daca ai spus ca au fost discutate si rezolvate, problemele alea nu bantuie relatia. Tu faci sa bantuie relatia, tu mentii acele probleme in viata, tu cauzezi degradarea relatiei, TU! Te mananca in fund aiurea nu doar sa scormonesti intr-un rahat deja uscat, dar sa-l si intinzi mai departe.

| saresipiper a răspuns (pentru OrdanKarris):

Poate ai dreptate pe jumatate, dar nu uita ca si baiatul tine cu dintii de ea, altfel daca era o relatie chinuitoare cum ai tras tu concluzia, cu siguranta tipul fugea mancand pamantulwinking Inseamna ca e ceva la tipa care il atrage, il tine "legat", de nu pune punct in ciuda "tensiunilor", nu?

| OrdanKarris a răspuns (pentru saresipiper):

Chiar ea a recunoscut aici pe TPU ca e o fire toxica. Ea a recunoscut. Stii de ce un baiat indura o situatie toxica cu o femeie nebuna? Pentru ca sexul e genial intr-o astfel de relatie. Cu cat femeia e mai psihopata cu atat sexul e mai marfa. Un barbat trece cu vederea orice si indura si iadul daca, pentru ca toata nefericirea din relatie o neutralizeaza cu un sex pe cinste. Sexul e totul pentru un barbat.

| saresipiper a răspuns (pentru OrdanKarris):

Interesant. Eu sunt din specia ta, sexul e important, da, dar pentru mine nu e totul...de ce crezi ca persoanele toxice ofera sex pe cinste? Ma pun in locul ei, are dubii in legatura cu el, nu cred ca in momentul in care ajung in pat (daca ajung) se va urca pe el sa il rasplateasca, data fiind situatia si problemele. Sa nu uitam ca il vede vinovat... fetele sunt orgolioase (si noi baietii) dar cel putin in cazul de fata, nu cred ca ea il va recompensa degraba cu o partida de neuitat.
Ti se pare ca amorul cu o fata cuminte si linistita e inferior celui cu o "psihopata"?

| anonim_4396 explică (pentru saresipiper):

Pai suntem la fel... el e mai dificil decat mine. Poate ca asta ne mentine relatia. Probabil cineva normal la cap si simplu, trebuie aa fie cu cineva la fel de normal. Bine acum nu va închipuiți ca sufar eu de nu stiu ce boala? Oricum normalitatea e plictisitoare

| anonim_4396 explică (pentru saresipiper):

Da... chiar ne iubim, dar suntem idioti amandoi. Suntem la fel si poate d aia uneori nu e bine. Desi in mate - cu - fac +? Ciudat

| saresipiper a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca sunteti inca copii, toti am trecut prin faza asta adolescentina...cand veti avea 30, 40 ani, nu o sa va mai certati din nimicuri pentru ca o sa va oboseasca si veti iubi linistea! Asa e maturitatea happy Oricum o relatie ca sa tina e nevoie de foarte multa intelegere si toleranta din partea amandurora!winking

| saresipiper a răspuns:

Daca bantuie, cred ca nu au fost reparate bine