| TanyaTania334 a întrebat:

Hei TPU! Vreau si eu niste sfaturi,cum as putea sa fac astfel incat prietenul meu cu care nu am mult timp de cand sunt impreuna sa nu mai fie atat de gelos? Mereu cand iesim in oras i se pare ca se uita alti barbati la mine,ca vai draga doamne chelnerul ma trateaza de parca m-ar sti de o viata,imi reproseaza faptul ca si eu dau curs unor discutii, insa nu o fac cu scopul de a flirta, eu mereu am fost o persoana sociabila si tot timpul am fost bagata in seama de oameni si fara sa fac ceva in mod special..il plac foarte tare, insa e deranjant cand imi spune lucrurile astea. Il vad oricum ca se simte "mandru" de el ca ma are prin preajma, insa vreau sa-l fac sa inteleaga ca nu e ok sa se poarte asa. Face des excese de gelozie.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa te bata mai incolo daca stai cu el

| darrio2007 a răspuns:

Mda, e clar, nu va potriviti.

| RoCkKiD a răspuns:

Iti gasesti altul, sau traiesti asa. Alegerea e la tine

| Violleta2022 a răspuns:

Ce poti face este doar sa vorbesti cu el, eplicandu-i ca relatia se va rupe la urmatoarea criza de gelozie.
Poate asta il va speria suficient de tare si isi va controla temperamentul si iesirile.
Eu am facut-o si nu regret, desii il iubeam mult, dar nu a mai rezistat si crede-ma, ca am dat peste un om minunat dupa ce m-am despartit de gelos, cu care sunt maritata si fericita de multi ani.
De barbatul gelos, curvar si alcoolic, este bine sa fugi in viata, fiindca nu exista viitor fericit alaturi de asemenea specimene.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Are probleme psihice. Fugi de el, fată. Slabe șanse să accepte el să meargă la psihiatru.

| Crackman a răspuns:

Vorbeste cu el si explica situatia
Daca dupa un timp in care il ajuti si tu sa treaca de chestiile astea nu poate ar fi bine sa cauti pe altcineva. Nj te desparti la prima problema

| mi25 a răspuns:

O sa duci cu el o viata de calvar. Daca te casatoresti cu el, gelozia o sa creasca. Gelozia nu are leac si cu cat trece timpul se poate mari.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Gelozia este o boală vorbesc serios-_-

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să te desparți de el. Te poate și lovi pe viitor un asemenea specimen că bărbat nu-l pot numi.

| universe3 a răspuns (pentru Rux04):

La ce te referi? Oamenii gelosi sunt cei mai inteligenti oameni din lumea asta, e vina altor persoane ca au prieteni.

| universe3 a răspuns (pentru Rux04):

Oamenii gelosi sunt destepti, puternici si au capacitatea sa inteleaga ca nu mai ai nevoie de alte persoane si nu mai ai voie sa vorbesti cu nimeni altcineva.
Este vina ta!

| Rux04 a răspuns (pentru universe3):

Unii din cauza geloziei ajung să bată partenerul sau chiar la crimă.