| Paula35 a întrebat:

Hei tuturor, vreau răspunsuri sincere in primul rând și cam ce credeți voi ca ar însemna ce urmează sa scriu. Îmi place de un băiat de ceva timp și lucram împreuna intr-un hotel. Eu la receptie și el la bar care e chiar lângă. Este foarte drăguț și politicos cu mine dar asta poate sa nu însemne nimic. Câteodată ma tachinează sau face mișto cum ca de ce pun hârtiile așa și nu așa, de ce nu vorbesc "scoțiana" pentru ca el e scoțian și da, ma tachinează mai mereu dar in general se comporta drăguț cu mine și ma întreabă dacă ma enervează și eu ii spun ca da și tot felul de prostii de genul dar azi s-a întâmplat ca îl văd cu o chelnerița cum ca ii leagă vesta la spate pe hol iar tipa cam flirta cu el și eu trec pe lângă ei uitându-ma la el sperând sa ma observe dar nu, adică s-a uitat cu coada ochiului și nimic altceva. Ce credeți ca înseamnă asta? A fost doar un simplu ajutor fiindcă el s-a oferit sa o ajute și ea a zis da, de parca ar fi cerut-o in căsătorie. De asemenea cum pot sa ii transmit un sentiment ca îl plac? Gen el se uita mereu la mine și nu știu ce poate sa însemne asta, funda

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te și tu și abordează-l mai des să vadă că ești interesată

| RoCkKiD a răspuns:

Sugereaza-i sa mergeti dupa program la o bere sau ceva, daca nu o sa te misti tu o sa se miste aia. Daca refuza aia e, iti cauti altul.

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii in care el da semne destul de clare ca nu ar intelege sau nu ar pricepe ceea ce-i transmiti tu prin ''limbajul semnelor'' care s-ar putea sa fie prea discrete, iti iei ''inima-n dinti'' cum se spune in popor, uiti de ''eticheta'' si de orice fel de prejudecati care mai exista ca fata nu pot fi cea care ia initiativa si ii spui in mod direct ca ai dori sa iesiti in 2 la o plimbare sau oriunde ca sa va petreceti timpul impreuna. Pentru a reusi iti trebuie doar putin curaj si o mica doza de tupeu si putina bafta. Succes!

| Andreeush a răspuns:

Poate te place sau poate e doar amabil și politicos cu tine.
Depinde de tine ce vrei să faci.

| Sofer a răspuns:

Poate ii place de tine.

| alina2k18 a răspuns:

Posibil sa te placa si el dar e timid si probabil nici nu are experienta in abordarea femeilor.
Vezi si tu cand aveti liber amandoi si zi ca nu ai mai fost la un film de mult dar nu ai vrea sa iesi singura... si se prinde elwinking

| Ely1234567 a răspuns:

Bună încearcă și spune-i ce simți pentru el poate ca și el are aceleași sentimente dar este timid