| zcbI a întrebat:

Hei! voi trece direct la subiect.
O cunosc pe aceasta fata de cativa ani, de cand era intr o relatie cu un tip si am renuntat sa mai vorbim atunci fix din acest motiv.
Random, am dat de ea acum vreo 2 saptamani pe insta si i-am scris, fiind curios sa aflu care mai e viata ei. Mi-a spus ca s-a despartit de 3 luni de cel cu care era si acum cativa ani(deci au avut o relatie de aprox 6 ani) si am inceput sa vorbim. Ne-am vazut, am facut si sex timp de o saptamana aproape in fiecare zi, i-am spus ca vreau ceva serios si nu doar sa pierd timpul, ea raspunzandu-mi ca doreste acelasi lucru.
Mi se pare ca evita sa ma ia cu prietenii ei, nu raspunde la mesaje cand e in prezenta acestora si inca am vazut ca il mai are la follow pe fostul iubit.
Tin sa mentionez ca s-a despartit de fostul pentru ca avea partea atat de violenta verbala, cat si fizica si spune ca nu mai tine la el de foarte mult timp.
Nu stiu ce sa cred, nu stiu cum sa pun problema astfel incat sa-i spun ca ma deranjeaza faptul ca nu ma prezinta prietenilor ei si ca nu petrecem mai mult timp impreuna, dar fara sa creada ca-s vreun disperat. Vreau doar sa o fac sa vada ca incep sa tin la ea si ca vreau ceva serios cu ea

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este o problema care se poate rezolva numai prin comunicare cu ea.
Spune-i ce temeri ai si discutati serios subiectul si viitorul vostru impreuna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am facut si sex timp de o saptamana aproape in fiecare zi. Asta contează, nu relația cu prietenii.

| anonimuIl a răspuns:

O fată procedează ca ea inclusiv cu făcut sex când se desparte de unul dar ăla o lasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te folosește doar pentru sex și nu vrea să se mai implice în vreo relație serioasă.

| Together a răspuns:

E cam greu dupa o saptamana sa ridici problema asta fara sa pari disperat, mai sigur e sa-i faci cat mai placut timpul langa tine, fara sa vorbesti de ce vrei de la relatia voastra. Las-o sa se apropie ca simte, nu ca e obligata. S-ar putea sa nu fie atat de atrasa de tine cum esti tu de ea, si sa fie inca in cautare, dar daca ati facut atata sex inseamna ca simtea nevoia.

E la 3 luni dupa o relatie de 6 ani, s-ar putea sa simta nevoia sa experimenteze si sa nu vrea sa se bage asa repede intr-o alta relatie monogama.

Ar fi bine de stiut de ce s-a despartit de el, si cine a dat cui papucii.

"Vreau doar sa o fac sa vada ca incep sa tin la ea si ca vreau ceva serios cu ea"

Stie deja.

| Baby02bbbbb a răspuns:

Din punctul meu de vedere este cam rapid sa te prezinte prietenilor. Dar daca tu iti doresti asa mult este util sa discutati despre dorintele voastre si sa puteti ajunge la un numitor comun. Este exclus ca te folosește doar pentru sex. Sunt foarte putine fete care reusesc sa faca asta, noi de aproape fiecare data ne atasam emotional de partener.

| tasr1234 a răspuns:

Eu sugerez sa iei exemplul fostului iubit si sa o bati si tu.