| Gabriela6969 a întrebat:

Hei, vreau sa mentionez ca am 14 ani, de la un timp ma uit câteva ore pe pe zi la filme xxx si imi vine o pofta de sex, ce pot face in situatia aceasta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In afara de a-ti linisti si ''satisface'' hormonii printr-o masturbare, altceva nu prea ai ce face. Poti doar sa renunti la a viziona filmele xxx in cazul in care masturbarea ''pasaricii'' nu mai are eficienta sperata, scontata. big grin

| Gabriela6969 explică (pentru corbulalbrosu):

Păi si daca is virgină, si ma masturbez, e posibil sa nu mai fiu virgină după masturbare?

| MValentin a răspuns (pentru Gabriela6969):

Poti fi virgina 100% cat timp nu introduci nimic înăuntru

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Gabriela6969):

Femeia ramane VIRGINA pana in momentul in care intretine primul contact sexual REAL din viata ei, adica pana in momentul in care in ''pasarica'' ei introdus un penis real/adevarat al unui barbat. Prin masturbare ''pasarica'' poate fi DEFLORATA daca din neatentie este rupta acea membrana/pielita numita HIMEN, care acopera partial intrarea in vagin.
V I R G I N I T A T E A femeii este perceputa foarte diferit, astfel ca in anumite culturi sau comunitati reprezinta o stare absolut obligatorie pe cand in societatea dominata de idei mai libertine, existenta starii de virginitate si-a pierdut practic orice valoare spirituala sau moral-etica. Foarte multa lume face o confuzie impardonabila considerand DEFLORARE ca fiind sinonima cu DEZVIRGINAREA. Multi NU reusesc sa inteeaga faptul ca VIRGINITATEA femeii reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta o notiune IMATERIALA, INVIZIBILA si mai ales INTANGIBILA, a carei EXISTENTA este localizata in MINTEA fetei/femeii si nu la nivelul vaginului/vulvei ''pasaricii''. Din acest motiv existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE nu poate fi determinata de o alta persoana, fiindca un CONCEPT oricare ar fi acesta, NU poate fi vazut cu ochii si NU poate fi nici atins/pipait in mod real, fizic si ca atare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat si nici accidental. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI in afara fetei/femeii in cauza, nu se poate pronunte in privinta VIRGINITATII unei fete/femei. Aceasta starea/notiunea de virginitate dispare/''se pierde'' NUMAI in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat dar acest lucru il stie/cunoaste insasi ea, cea in cauza si nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau ruperea chiar si din greseala ori in mod accidental a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste DEFLORARE si nu DEZVIRGINARE asa cum o considera multa lume in mod cu totul gresit,
Deci reiese foarte clar ca medicul ginecolog NU se poate pronunta in privinta modului de deteriorare a himenului. Deflorarea se poate produce strict ca urmare a unei actiuni fizice asupra himenului prin producerea unei anumite ''agresiuni'' in urma careia ramane o stare vizibila si/sau palpabila. Insa in anumite cazuri acest proces de DEFLORARE se mai poate produce si din mai multe diverse alte motive. Printre aceste motive care pot provoca ruperea sau deteriorarea himenului si producerea deflorarii sunt activitati care n-au absolut nici-o conotatie sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea himenului, acesta se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata exercita asupra himenului o ''tensionare'' ce rezulta ca urmare a unor miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Este unanim acceptata idea conform careia este IMPOSIBIL sa se produca (AUTO)dezvirginarea prin activitatea de masturbare. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să te apuci de „degețica". Sau de sport, dar cum acum trebuie să stăm în case... prima variantă e de preferat.

| Sofer a răspuns:

Prin a începe sa te masturbezi dacă tot ai pofte sau evita filmele porno sa nu îți mai vina pofta de sex.

| ancaval a răspuns:

Să te pui să înveți pentru școală! Exerciții, eseuri, etc.

| Anonimgirltpu a răspuns:

La varsta ta e normal sa umble hormonii ca nebunii. Nu cauta sex cu un baiat. Esti cam tanara pentru asta. Momentan masturbarea e cea mai buna solutie.

| Raluca591 a răspuns:

Nu te mai uita asa des

| Gabriela6969 explică:

Mai vedem?