| anonimus123456789102000 a întrebat:

Hei. vreau si eu niste sfaturi... cum pot face un baiat exagerat de orgolios sa ma asculte? (nu putem vorbi face to face, ci pe messenger). va rog... vreau sa ma impac cu prietenul meu. l-am mintit cu o chestie si chiar regret asta, dar vreau sa vorbesc cu el, dar m-a blocat pe messenger. i-am dat mesaje pe telefon sa ma deblocheze, dar nu imi raspunde. va rog, urgeeent

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai rabdare, da-i cateva zile sa se calmeze!
Pentru ca acum rupi relatia de tot, in loc sa o repari!
Oricum nu poti face nimic, deci, lasa-l sase calmeze, 4-5 zile macar, dupa care suna-l si explica-i, cere-ti scuze si roaga-l sa te ierte, roaga-l sa-ti mai dea o sansa...

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Hey.Nu dispera.In primul rand nu trebuia sa-l minti.Dar ti-ai cerut scuze si asta e primul pas spre impacare.Probabil vrea sa fie sigur si sa-si adune gandurile.Toti baietii sunt orgoliosi, mai mult sau mai putin. Daca ti-a dat block inseamna ca mai mult i-ai ranit orgoliul decat pe el ca persoana.Incearca sa-l suni, daca nu ti raspunde, lasa-i un mesaj vocal si spune-i cat de rau iti pare, si daca este si iubitul tau spune-i ca-l iubesti mult de tot, si ca nu o sa mai faci asa ceva niciodata.O sa lase la un moment dat orgoliul la o parte si o sa-ti asculte mesajele si o sa le si vada.Doar nu dispera, si stai calma. Daca te iubeste o sa te ierte.kiss

| WinnetouApacheKnight a răspuns:

Trebuie sa vezi ce e mai important pentru el: tu sau orgoliul lui. Daca raspunsul e orgoliul atunci trebuie sa intrerupi orice legatura cu el. Nu-l cauti nu-i dai mesaje, nimic. Asta daca vrei sa iti fie bine