| oanaoana21 a întrebat:

Hei vreau si eu sa va cer parerea,sa imi spuneti daca e ok sau nu, mai intai sa va povestesc... Exista un baiat care il cunosc de mult timp, imi placea de el de cand l-am vazut, apoi a plecat in alta tara, tineam legatura si usor usor am devenit cei mai buni prieteni, ne povesteam orice si din astea. Statea cu o fata dar nu din orasul nostru apoi a venit acasa am iesit amandoi pe marginea lacului la un film, plimbari si din astea si tot imi spunea ca el nu se plictiseste cu mine ca decat sa se duca la a lui sa faca atata drum sa-si faca treaba si apoi sa se intoarca mai bine sta cu mine si din astea si m-a sarutat, pot spune ca avem o relatie, dar inca sta cu tipa aia, deoarece eu nu ii ofer tot si am acceptat pana astaseara cand mi-a zis ca el nu a mai fost nici la a lui sa faca sex doar ca sa iese cu mine si ca nu renunta la mine daca ar fi sa-i ofer (l-am intrebat daca ar renunta la mine apoi) ca lui ii pace sa stea cu mine sa pierdem timpul impreuna pana la faza cu restrictii ca pentru un baiat e aiurea si ca nu-i place sa se duca la tipa aia doar cand are chef de sex si ca nu stie de ce imi e frica de asta pentru ca el oricum nu zice nimic. si l-am intrebat ca daca i-as oferii si ce vrea el daca ar mai sta cu tipa aia si mi-a zis ca nu, iar acum mi-a zis ca maine sa ne vedem la el sa bem cafeaua... si acum nu stiu ce sa fac, in prezent pot spune ca tin la el foarte foarte mult, sa-i ofer tot sa merg pe incredere?

8 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Ştii ce e increderea? E ca un fir de mătase foarte fragil... oricand se poate rupe si niciodata nu trebuie sa te bazezi pe el.
Atunci cand ai dubii cu privire la cineva sau la ceva, e bine sa te gandesti de mai multe ori pentru ca e clar o problema.

| h3r a răspuns:

Vei ajunge mai rău ca tipa respectivă.
Își va bate joc de tine, băiat serios oricum nu-i.

| Felys a răspuns:

Faptul ca ii oferi ce isi doreste nu garanteaza ca vei fi toata viata cu el,poate sa fie frumos un timp apoi sa apara o alta ispita,daca iti doresti sa o faci,macar sa o faci cu o persoana de care iti e drag, pana la urma toata lumea are un inceput, daca insa mai vrei sa fi virgina un timp este doar alegerea ta si mai sunt baieti pe lume, nu se termina cu el, tu hotarasti ce va fi in continuare

| grab a răspuns:

Daca relatia se preconizeaza a fi una la distanta nu te complica sa i te dai cu totu.
Lasa-l sa isi vada de strainatatea lui si tu ramai deschisa la optiuni aici. Altfel o sa fii nu doar trista ci si nefututa adica neregulata si ciufuta si dificila si o ciudata in grup, vezi dom'le a gasit-o si pe asta "maritatu".

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa va plictisiti unul de celalalt.
Si apropo "Niciodata sa nu iti lasi soarta in mainile unui singur baiat".

| VladGH a răspuns:

Daca eram prietenul baiatului ala, iti spuneam sa ii oferi tot si sa mergi pe incredere. De aici se intelege ca el te vrea doar sub el, daca vrei sa fii sigura ca vei ramane cu el, trebuie sa ai dovezi ca el nu mai are nimic cu fata cealalta. II smecher baiatul, bine ca il duce capul laughing

| BSwwatch a răspuns:

Cu mersul asta pe incredere este ca si ....cumparatul pe caie de la magazin! Nu cred ca este cineva capabil sa-ti spuna DA mergi mai departe, pe incredre, ori NU, opreste-te pina nu-i prea tarziu, pentru ca traeste momentul cu tine impreuna.Totul depinde de ceea ce simti tu,si indiferend de urmari este o experinenta de viata,pe care involuntar toata lumea o experimenteaza mai devreme ori mai tarziu. Daca decizi sa faci pasul,recomandarea mea este sa te PROTEJEZI,folositi prezervativul,de nu,o sa ai de tras toata viata,toate planurile de adolescent se vor spulbera,la fel si cele de viitor! Din punctu meu de vedere,Bullshit-uri,faptul ca ti-a spus ca preferasa stea cu tine la palavre decat sa aiba o partida de sex,dupa care le curg balele la toti baietii si sunt in stare sa-si "vinda un rinichi" pentru o partida de sex,cand la virsta adolescentei penisul gandeste in prima faza daca se vad linga o fata,DAR, intodeauna exista un dar, sunt si exceptii, ce-i drept procentul este minim, dar, poate te-a lovit norocul! Suces si fa ce-ti spune inima!

| BlakeLively a răspuns:

NU. Nu este evident?! Se foloseste de tine ca sa obtina ce vrea. Lasa-l ca mai sunt si altii, unii care sunt in trecere si altii care stau. Mai ai timp, nu te grabi doar pentru ca te va parasi el.
Sper sa faci alegerea corecta.
Bafta!