| xEndlessLove a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu un sfat va rog. Sunt clasa a Xa si de cand a inceput anul scolar, au venit boboci noi. Printre care unul care pretinde ca ma place si e de aceeasi varsta cu mine. Ba chiar m-a pupat de cateva ori, si imi spunea ca ma iubeste. In fine, vrea sa stea cu mine, dar l-am vazut zilele trecute ca o lua pe una in brate si l-am intrebat de ce o ia in brate si zice ca la misto, ca el cu mine vrea sa stea. Cand ma vede mereu se uita la mine, ba chiar ma baga in seama si vine la mine, sau imi da mesaje. Si in ultimele zile am fost cu ochii pe el sa vad ce face ca mi-a spus ca se schimba, si nu a mai luat pe nimeni in brate. Dar i-am spus ca nu stau cu el, si acum regret asta.

Nu stiu ce sa fac, imi place de el. dar nu sunt sigura in privinta lui. voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Stii..atunci cand iti place de o persoana anume de care nu esti sigur ca te place, mai testezi apele sa vezi ce alternative ai. Evident tu ai o atitudine confuza pentru el si din moment ce nu stie sigur daca vrei sau nu cu el (tu ai spus ce a spus el ceea ce inseamna ca tu evident ai folosit "*** mode"). Acu tie iti pare rau de ce ai spus pentru ca ai realizat ca nu esti singura lui optiune si probabil te deranjeaza faptele ca refuzul tau nu l-a doborat, nu l-a ranit. Stii...e o vorba: ceea ce semeni aia culegi!

| eXtreme21 a răspuns:

Heii.ce ai de pierdut, incearca! Poate e genul de baiat care atunci cand are o prietena nu mai are ochii si pentru alta, mai ales daca o sa-l faci nebuun dupa tine. Mai da-i o sansa, subtil, acorda-i putina atentie, baga-l si tu in seama o data sa vada ca iti pasa, apoi lasa-l pe el. Apoi cand ajungi in punctul in care ii spui da, il pui sa promita ca nu te va ranii vreodata.fa-l sa spuna cuvinte frumoase. Si daca o va face, atunci chiar va fi bine. Bafta!

| xEndlessLove explică (pentru eXtreme21):

Va fi greu sa vorbim, eu l-am respins si numai vorbim asa mult sad. Dar o sa incerc, poate scot ceva din el laughing Oricum daca voi fi cu el, n-o sa-i permit sa se dea la altele.

| AddeAndre14 a răspuns:

Daca tu simti ceva pentru el si esti sigura ca sentimentele sunt la fel eu zic sa ii dai totusi o sansa..Sau ce acum iubeste alta fata?

| xEndlessLove explică (pentru AddeAndre14):

Nu cred ca iubeste pe alta. Dar nu sunt sigura ce simte el, ca eu i-as fi dat o sansa.

| neutrino a răspuns:

Tupeist boboc, se pare ca deja stie ceea ce vrea! Nu-l pierde!

| xEndlessLove explică (pentru neutrino):

Tupeist rau, de a fost in stare sa ma pupe laughing

| neutrino a răspuns (pentru xEndlessLove):

Da, pentru ca a avut pe cine!

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i ca atunci cand l-ai vazut in brate cu alta ai crezut ca nu e baiat serios, dar intre timp ti-ai schimbat parerea. Ca nu l-ai mai vazut poate sa fi fost o simpla intamplare, dar tot atat de bine se poate sa se fi schimbat pentru tine. Din felul in care scrii e clar ca il placi, tot atat de clar ca si el te place, e pacat sa nu va acordati o sansa impreuna!