| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am o problema. sad Deci mie-mi place un baiat, chiar mai mult decat ma asteptam. Am vorbit cate ceva cu el pe Facebook ( il cunosc de la un prieten). Intr-o zi, m-am dus la concert cu (,) cativa prieteni si acolo ne-am intalnit si cu el. Am stat pe acolo, chestii, si la un moment dat m-a sarutat. Dar mult, gen cred ca vreo 10 minutte pana cand a trebuit sa plece ca plecau cei cu (,) care venise. Seara, l-am intrebat ce-a fost cu aia, prima data a zis ca sa uit, ca a fost doar o prostie, dar am insistat si a zis ca nu stia ca un prieten de-al lui vrea sa fie cu mine ( era de fata, e vorba de tipu de la care-l cunosc). Apoi, l-am intrebat daca ma place si a zis ca da doar ca nu vrea sa-i faca asta prietenului sau + ca considera ca nici n-am avea sanse fiindca el face dupa-masa si sta intr-un cartier mai indepartat si trebuie sa ia autobuzul si n-am avea timp sa ne vedem in timpul saptamanii. Astazi, am vorbit cu-n tip, un fost coleg de-al lui, care mi-a spus sa nu am incredere fiindca e afemeiat, ca chiar si lui i-a spus mai demult, acum un an/2 cred sa numai stea-n relatii serioase. Dar ca nu poate sa spuna sigur daca inca e asa pentru ca numai au mari tangente si poate s-a schimbat. Acum, nu stiu ce fac... Chiar a inceput sa-mi placa mult! L-am vazut si astazi si mi s-a oprit inima-n loc si-mi venea sa plang... Faza e ca nici nu ma baga in seama pe Facebook sau ceva, acolo m-a salutat si atata tot. Ce sa fac? Ceva sfaturi? :-s

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sarutul ala e cauza suferintei si dilemei tale de azi.
Baiatul te-a castigat cu un sarut si doare,dar trebuie sa-ti revii.
Reactia lui ulterioara a fost un refuz mascat,politicos,dar un refuz.
Asa ca,refuza-l si tu in sinea ta,sterge-l din suflet si ignora-l,ti-ai face un mare bine.
Ai fost mica lui victima,s-a jucat cu tine ca sa-si confirme inca o data puterea lui de seductie si,sigur ca te-a cucerit, a disparut.
Asa ca, ignora-l, macar sa nu mai aiba satisfactia ca ar putea fi cu tine oricand vrea!
Stiu ca doare si doare mult, nu plange.Probabil esti o fata frumoasa si vei intalni Don Juani din astia cu carul, invata sa-i eviti.Pentru tine,pentru linistea ta.
Se va gasi un alt baiat care sa te placa,mult si sincer,care sa faca eforturi sa te cucereasca si care sa te aseze in centrul lumii lui!
Sa fii sigura de asta si sa astepti cat poti mai linistita.
Acum,nu-l sterge din lista ta de prieteni de pe facebook,dar nu-l mai baga in seama deloc si gata.
Vezi-ti de micile tale bucurii,vorbeste cu prietenele tale,posteaza lucrusoare vesele si nu mai deschide subiectul asta niciodata,nici macar in sinea ta.E greu de trecut peste primul refuz, stiu.Dar e bine sa inveti din asta, sa te aperi si sa nu permiti sa te atinga in suflet decat cel care va sti sa-si croiasca singur drumul pana acolo!
Orice sentiment si orice om, trebuie sa merite efortul, altfel nu are nici o valoare.

6 răspunsuri:
| RedAppLe a răspuns:

Draga mea Adry05. Sfatul meu este sa il uiti pe acest baiat, indiferent de cum este el.El ti-a spus foarte clar ca unui prieten de-al lui ii place de tine deci iti spun din proprie experienta ca nu se va baga.Si eu am prieteni foarte buni, iar daca mie imi place de o fata nimeni nu se baga happy.Eu te-as sfatui sa incerci sa te apropii de baiatul ala caruia ii place de tine, poate dupa ce il cunosti o sa iti placa de el si iese ceva frumos.Bafta sa ai! :*

| neutrino a răspuns:

Mergi din nou la un concert, unde stii ca vine si el, si reluati sarutul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu sigur nu-l placi asa din senin doar pentru ca ti-a dat atentie si acum nu iti mai da? happy

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie-mi placea putin de el dininte, cand ne-am sarutat doar mi s-au intensificat sentimentele -.-

| NgrMdx a răspuns:

Cum s-ar zice..mai sunt baieti pe lume.Incearca sa faci ce-ti spune inima, dar fa alegerile potrivite, in asa fel incat sa nu suferi.Iar daca prietenul lui ti-a zis ca e afemeiat...idk..lupul isi schimba parul, dar naravul ba..acum nu-ti spun sa nu-l mai placi sau ceva.iar daca nu te baga in seama, e cam naspa..adica...te saruta si gata? asa-s baietii in ziua de azi.Ce sa spun? Incearca sa mai iei legatura cu el. daca tot nu vrea sa mai vorbiti..as zice sa renunti.n-are rost sa suferi pentru cineva care nu te merita..Asta e strict parerea mea. poti sa o iei in considerare sau poti sa nu o faci..Bafta in continuarebatting eyelashes

| Adry05 a răspuns (pentru NgrMdx):

Sufar in ambele feluri... Adica si daca nu am contact cu el dar si daca m-as pune cu el simt ca n-ar fi bine. Deci chiar nu stiu ce sa fac. Si-n plus, ma simt aiurea sa-l tot bag eu in seama.