| BlackEyedGirl a întrebat:

Heii, as cam avea nevoie de niste sfaturi si sper sa ma ajutati. Imi place de un coleg din clasa si... cred ca si altei colege ii place de el. Nu sunt sigura 100%, dar o vad ca vorbeste mult cu el, il ajuta daca are nevoie, au si cateva interese comune. Daca e adevarat ce cred, eu nu prea am nici o sansa impotriva ei, pentru ca, dupa cum v-am spus ea e mai tupeista, eu sunt timida si niciodata nu imi vin cuvintele in preajma lui, si chiar daca stiu ce sa ii spun, foarte greu imi fac curaj sa o fac. Nu stiu daca el place pe vreuna dintre noi, ce va pot spune e ca el vorbeste cu ea atunci cand il baga in seama, dar mi se pare ca la mine se uita mai mult si se comporta diferit fata de celelalte. Fata asta nu stie ca il plac, tipa e foarte de treaba, chiar daca nu suntem asa bune prietene si nu as vrea sa ne certam pentru un baiat. Eu ce ar trebui sa fac, sa renunt la ideea de a fi cu el sau sa imi inving timiditatea si sa continui sa lupt? Dau funda si sper sa ma ajutati puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| madycumada a răspuns:

Lasa timiditatea si incearca sa vorbesti cu el. Asa o sa aflii mai simplu pe cine place si daca ai sanse la el. Nu trebuie sa te certi cu nimeni, trebuie doar sa vorbesti cu el. BAfta!

2 răspunsuri:
| consilierultau001 a răspuns:

Fi naturala si arata-i ca il placi

| Allexinno1988 a răspuns:

Buna parerea mea este sa nu renunti iar daca el vorbeste cu colega ta asta nu inseamna ca el tine la ea sau o iubeste sau ceva de genul este o simpla legatura de amictite daca el simte ceva pentru tine si tu la fel fa in asa fel incat el sa vina la tine si sa iti cera prietenia si atunci o sa fie bine dar si tu sa crezi ca merita prietenia ta altfel nu are rost sa isi bata joc de tine incerca sa il cunosti cat mai mult
mult succes!