| Vampixu a întrebat:

Heii` happy
Ca orice fata, am ajuns si eu sa am probleme si mici ezitari in dragoste...
Sa v-a povestesc:
Acum un an a inceput sa mi se para simpatic un coleg de clasa, anul acesta am inceput sa ma indragostesc de el fara sa-mi dau seama prea repede. Fiind prietena cu majoritatea baietilor din clasa nu mi-am dat seama ca ma simteam atrasa de el. Diriginta noastra ne-a mutat in banci pe fiecare iar eu am cazut cu prietena mea cea mai buna, stand amandoua in randul din mijloc. In stanga mea, adica pe randul de la fereastra statea baiatul pe care ea il placea, si deoarece noi vorbeam prin ore ea a devenit geloasa si a inceput sa-mi spuna ca el ma place deoarece imi zambeste si ma priveste cand eu nu ma uit la el, lucru total prostesc din punctul meu de vedere. Intr-o zi a inceut sa-mi reproseze ca si mie imi place de el iar eu am cedat si i-am spus de cine imi place si ca nu voi mai vorbi atat de mult cu baiatul pe care ea il place, atunci ea si-a cerut scuze si totul a revenit la normal. Dupa 2 zile, in care am observat ca ea il privea insistent pe baiatul de care mie imi place si apoi mi-a confirmat ca s-a indragostit de el. Pe moment nu am stiut cum sa reactionez, asa ca nu i-am spus nimic. Dupa aceea ea a inceput sa flirteze cu el, iar de fel baietii de la noi din clasa fiind mai fara creier si perversi, asa fiind si el, a raspuns avansurilor ei si a inceput sa profite de corpul ei, pipaind-o si facand lucruri obscene [fiind imbracati, ca nu s-ar dezbraca in clasa]. Acest lucru m-a deranjat deoarece in ciuda celor facute, inca mai tin la ea, si mi-e teama pentru ea deoarece are doar 13 ani inca, si acele lucruri mi se par anormale. In ultimul timp am inceput sa ma port mai rece cu ea, deoarece parea ca nici macar nu-i pasa de sentimentele mele, asa ca am decis sa o las pe ea sa hotarasca daca imi va fi prietena sau nu. Ea se parea ca a ales sa flirteze cu el. In fine, am trecut peste dar m-am mutat de langa ea cu un coleg care statea singur. Dupa cateva zile am observat ca baiatul pe care il plac devine violent cu ea si ca nici nu o mai baga in seama, semn ca s-a saturat de ea. Colegul meu de banca, care este bun prieten cu el au vorbit si asa am aflat ca el o considera pe prietena mea curva si de aia a vrut sa se convinga daca chiar este. Am fost dezamagita sa aud asta pentru ca eu inca tineam la ea. Am inceput din nou sa vorbim dar fiind mult mai rece cu ea decat in trecut. Dupa un timp am observat ca baiatul pe care il plac ma priveste insistent si se poarta din ce in ce mai ciudat. De exemplu:
Intr-o zi am fost cu o colega la magazin sa ne luam ceva de baut deoarece ne era sete pentru ca avusesem sport. Cand ne-am intors in clasa, colega mea a baut putin din sucul ce si-l cumparase si apoi il puse pe banca. Dupa cateva secune un coleg mai prost de felul lui a venit si i-a luat sticla punand-o in banca lui. Colega mea se uita surprinsa la el apoi se duse sa-si i-a sticla dar el ii spuse "- ce faci cu sticla mea?", apoi ea s-a enerva si i-a spus "-e a ta? poftim daca e a ta!" apoi a agitat-o si l-a udat, el desigur incepand sa comenteze. Colega mea a venit langa mine si cand a incercat sa bea, el a lovit-o peste mana iar eu am ajuns sa fiu udata pe bluza. Si pentru ca era alba, m-am ales cu o pata de toata frumusetea pe spate. Deoarece nu aveam cu ce sa ma schimb am vrut sa ma invoiesc si sa plec acasa sa-mi iau alte haine dar el a venit la mine si mi-a spus ca daca vreau imi da tricoul lui. Am acceptat si apoi m-am dus la baie sa ma schimb iar cand am revenit in clasa el mi-a spus ca-mi sta bine.
Alta intamplare a fost cand un alt coleg mi-a luat penarul avand chef de joaca si m-a pus sa-l alerg [joc de copii`], l-am alergat pana am obosit apoi am renuntat dar el a venit si l-a prins pe cole si mi-a inapoiat penarul.
Intr-o zi, dupa ce am scapat, eu mergeam cu o colega spre casa iar el cu alti 2 colegi spre casa lui, si fiind la 2 strazi departare m-a strigat si mi-a spus ca ma iubeste. Eu cred ca eram mai rosie ca marul iar colega mea observand asta striga "-nici euu!", apoi am inceput sa radem si ne-am continuat drumul.
Au mai fostul multe alte faze de genul dar totusi inca am dubii, oare ma place? Merita sa-l intreb? Adevarul e ca mi-e teama sa nu fiu refuzata

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Buna Anne.Eu zic sa nu-l intrebi nimic, lasa-l pe el sa vina la tine.Trebuie doar sa ai rabdare. Daca el a avut curajul sa strige te iubesc, o sa gaseasca si modul in care sa ti-o spuna in particular.Se pare ca te place din moment ce te apara si se poarta frumos.Mai ai rabdare un timp,mai priveste-l, incearca sa te apropii putin mai mult de el, dar nu ii spune nimic.Cred ca totul va fi bine.Curaj.

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca pentru un lucru atat de simplu,esti in stare sa scrii un roman,ce vei face cand vei ajunge la etapa cu sexul? Cea mai sigura si scurta " cale" catre ceva,e " linia dreapta ".Nu mai despica firul in patru,nu mai studia atat de mult aceasa problema,ca tot acolo vei ajunge. Esti o fata isteata, cred ca si frumoasa, asa ca.linia...Nu te mai irosi inutil...

| necunoscutul_1616 a răspuns:

Uite eu sunt baiat.In clasa mea sunt 12 fete dintre care 9 ma plac.
Parerea mea este sa nu il intrebi in fata ca daca iti spune da o sa fii nebuna dupa el si o sal enervezi.Asa ca daca zici ca ti-a spus ca te iubeste inseamna ca te iubeste.Si data viitoate nu mai scrie un roman.Bafta.