| anonim_4396 a întrebat:

Heii, cum aș putea să-i câștig încrederea unei fete? Nu vrea sa fim împreună deoarece se simte stresată. Am vorbit cu o persoană apropiată ei și a spus ca îi frica de dezamăgiri...

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Nu vrea sa fim împreună deoarece se simte stresată"

basme, nu-i convine de tine, las-o in pace, schimbă direcția

| iGoxi a răspuns (pentru sierra1):

Am fost cu ea împreună o săptămână jumate și după ne-am despărțit deoarece a spus ca se simte stresată într-o relație și nu vrea sa mai continuăm

| sierra1 a răspuns (pentru iGoxi):

Repet: basme, nu-i convine de tine, las-o in pace, schimbă direcția

| iGoxi a răspuns (pentru sierra1):

Am mai vorbit și cu ea și cu cineva foarte apropriat ei și a spus ca nu poate crede cum cineva o poate iubi cu adevărat in afara de părinții ei, și a spus ca îi e rușine de mine... Asta e problema, nu ca nu-i convine, ii foarte timidă fiind și prima ei relație. Motivul cred ca e rușinea, ii e rușine de mine

| RainbowD a răspuns:

Salut. Unei fete ii poti castiga increderea prin gesturi frumoase. De exemplu, daca vezi ca intampina greutati in anumite lucruri pe care le face, mergi si ajut-o, sau alte chestii de genul. Daca te comporti frumos cu ea, vorbesti frumos, nu faci lucruri golanesti, ai un vocabular decent si stii cum sa o iei, o sa vezi ca cu timpul o sa se simta tot mai in largul ei in preajma ta.

Răspuns utilizator avertizat
| bbobo22 a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa-i castigi increderea atunci trebuie sa ai foarte multa rabdare. Incearca sa fii in primul rand cel mai bun prieten al ei, dar fara sa devi insistent. Lasa lucrurile sa evolueaza in timp. Fii alaturi de ea ori de cate ori simti ca are nevoie. Increderea se castiga greu si se pierde foarte repede. Dar cu multa rabdare din partea ta, daca chiar iti doresti o sa reusesti! Succes!