| iGoxi a întrebat:

Heii, cum aș putea să îi schimb părerea unei fete? Am fost impreuna o săptămână și după a vrut sa renunțăm deoarece are multe idei in cap, spune ca nu-i frumoasa, că-i grasă și nu înțelege cum cineva in afara de părinții ei o poate iubi cu adevărat.A dat o șansă să zic asa relației deoarece credea ca ii dispar gândurile alea dar nu a reușit. O iubesc și credeți-mă ca ma iubește și e foarte fericita când vorbim/ieșim. Și maică-sa mi-a zis " ce i-ai făcut de e asa fericita?" rolling on the floor in fine, help me

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tine-o asa cum merge treaba

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să i-o schimbi această părere. Dar acum ea este foarte fericită cu tine. În plus continuă să aibă această părere despre ea. Acum este într-o stare mult mai bună ca înainte. Așa că tu, să o faci în continuare fericită și nu te mai preocupa de părerea ei.

| Sonia822 a răspuns:

Pai ii explici ca toti suntem diferiti ca fizic, si ca frumusetea e in ochii celuilalt, in functie de mediul in care a trait si s-a dezvoltat. De exemplu, un baiat care a avut o mama grasa sau obeza nu va dispretui femei grase, din contra, ii vor aduce satisfactie. II spui ca pentru a putea fi iubita cu adevarat, trebuie sa renunte la atitudinea asta, pentru ca te intristeaza in timp, si oamenii adora sa fie fericiti, si sa traiasca langa oameni pozitivi si fericiti. Zi-i ca vrei sa fii fericit alaturi de ea, si nu-ti place stilul de viata oferit in prezent. Daca vrea sa-l schimbe, sa-l imbunatateasca, pentru a petrece impreuna o viata de calitate. Poti sa mai incerci o perioada, apoi, daca vezi ca nu se schimba, da-i un preaviz happy Si daca nu se schimba, ...atunci, fii fericit singur laughing

| iGoxi explică (pentru Sonia822):

Știe că eu o văd frumoasă dar ea însăți nu se împacă cu ideea?