| Andreea1778 a întrebat:

Heii... De când cu satană asta de virus, părinții mei mi-au interzis total sa mai ies din casa, cu toate ca la noi în sat sau în apropiere nu a fost confirmat niciun caz. Deci nu ma lasă sa ies nici măcar pana la o prietena, nici din ograda, ce sa fac? Oare cât timp va dura asta ca nu mai rezist! crying((Stau și sufăr în casa în fiecare zi ca nici măcar nu pot sa îmi vad iubitul și mi-e dor de el, nu l-am văzut de o săptămână și ceva. Va rog spuneți - mi ce sa fac, simt ca nu mai rezist, au înnebunit total părinții mei, când vreau sa ies din casa sare la mine la bătaie crying

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iubitul, vai! Au dreptate parintii tai. Daca iei virusul, te duci la iubit sa te „trateze?"

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru darrio2007):

De ce nu?!

| darrio2007 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru darrio2007):

Ma refeream la mersul la iubitul ei sa o trateze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ai voie sa iesi din casă dar nu ai voie sa stai in locuri aglomerate, in magazine unde sunt cozi, aer trebuie sa i ei deci vorbeste calm cu parintii tai, bătaia si violența nu sunt o solutie, ei trebuie sa inteleagă ca nu te pot lega in casă ca pe cîine, le este frică de acest virus, este normal sa ne fie tuturor frică, deoarece multi au decedat din cauza virusului, dar totusi ai voie sa iesi in curte, daca prietenul tau nu este bolnav nu are virus, te poate vizita, nu uita igiena mîinilor este importanta spala te des pe mîini, la televizor s-a spus clar deplasările inutile sa fie reduse, dar nu a zis nimeni sa nu iesi in balcon, in curte la aer curat, ce varsta ai?

| Andreea1778 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 16 ani, dar iubitul nu poate sa ma viziteze ca nu ma lasă ai mei cu el și în plus ca nu are telefon... Ies prin curte dar nu am voie prin drum și le-am explicat ca nu merg în locuri aglomerate dar ei zic ca se ia prin aer...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea1778):

Nu se ia prin aer, inseamna ca părintii tai habar nu au, nu au inteles nimic, acest virus covid19 se ia prin secretii de la altă persoana care are deja virus, se ia prin tuse stranut sau daca atingi locurile unde el a pus mina, de aceea este foarte importanta spălarea pe mîini igiena mîinilor cu apă caldă si sapun, dar daca tot nu te lasa ai tai sa iesi din casa, sa vina prietenul tau pe la tine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreea1778):

Cum adica nu are telefon? Si ciobanul Ghiță are telefon.

| Andreea1778 explică (pentru darrio2007):

A avut dar l-a stricat

| Andreea1778 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu poate veni ca ai mei nu îl primesc. Adica nici nu știu ca vorbesc cu el.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreea1778):

Păcat!

| RoCkKiD a răspuns:

Printii tai fac bine ca te tin in casa, chiar dac anul aveti cazuri confirmate in jur, cine stie care din sat a venit de pasti din strainatate.

Nu o sa mori cateva saptamani in casa.

| Andreea1778 explică (pentru RoCkKiD):

Nu mi-e de alta, dar măcar pentru iubitul meu sa îl vad 5 minute în zi

| RoCkKiD a răspuns (pentru Andreea1778):

O sa supravietuiesti fara sa il vezi pana trece povestea asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea1778):

Pe iubitul tau il poti vedea pe whatsap suni cu apel video.

| Andreea1778 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu are telefon...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu cred ca o sa supravietuiasca.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Andreea1778):

Deci despre asta este vorba, nu despre prietena.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea1778):

Instalati-va un mijloc de comunicare pe care sa reusiti sa va vedeti prin apel video cum ar fi : Skype, Whatsap, Hangouts. Mult noroc!

| Violleta2022 a răspuns:

Parintii ati te iubesc si incearca cu orice pret sa te protejeze!
Asta nu-i nebunie ci doar o grija imensa pentru copilul lor drag.
Situatia cu virusul mai poate dura 2-3 luni, se agraveaza pe zi ce trece, virsul dubland numarul victimelor la feicare cateva zile.
De fapt poti sa rezisi foarte bine, sati in casa la caldura si inveti sau citesti carti de aventuri, ca abia iti largesti orizonturile.

| ywar a răspuns:

Iubitul tau nu va mai fi peste o perioada, nu vei ramane cu el... va fi altul al momentul oportun. Stai in casa linistita si invata! Citeste. Asculta o muzica.

| Andreea1778 explică (pentru ywar):

Cum adică va fi altul?

| ywar a răspuns (pentru Andreea1778):

Adica nu vei ramane cu el... o sa-ti gasesti ep altul. Iubirile astea vin si trec fiindca sunt adolescentine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Exista probleme mult mai grave. Nu te mai plange atat.

| Marius22222222222 a răspuns:

Violenta nu e o solutie

| Dandinelle a răspuns:

Drama on: te gandesti mai degraba la iubitul tau decat la parintii tai? daca, sa zicem ca virusul cumva ajunge si prin sat, unul nu s-a spalat pe maini il poarta vreo 2 saptamani, si din intamplare ajunge si-n casa unuia etc. ai pune la joc sanatatea celor apropiati doar pentru ceva ca intalnit? stiind ca inca e in viata, traieste, e cuminte acasa.
Bine, asta a fost caz extrem.
Gandeste-te ca poate e mai bine asa, te vezi si tu cum exagerezi un pic pe cuvantul "dor" si poate ai lectia asta de invatat, asta e o oportunitate buna sa cresti, sa-nveti ce-nseamna rabdarea.

| Cristian86 a răspuns:

Zi la iubitul tău sa vina el la tinewinking