| JustMe6996 a întrebat:

Heii! E vorba de un baiat, si mai exact cel mai adorabil baiat din lume... Acum o saptamana m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui, si evident am spus da. Dar am o mare problema: din cauza parintilor mei, care au fost foarte stricti si posesivi cu mine, nu am mai avut un prieten pana acum, deci nici nu am avut primul sarut si nu stiu cum sa sarut, nu stiu cum sa ma comport cu el. El a vrut de mai multe ori sa ma sarute, dar mi-a fost frica... imi tot ziceam in minte "daca ma fac de rusine cu modul in care sarut" si tot timpul ii spuneam ca nu e inca momentul, si consider ca daca a asteptat atat, inseamna ca el chiar ma iubeste.Deci, va rog dati-mi niste sfaturi (cum sa ma comport cu el), dar cel mai important spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac cand vrea sa ma sarute. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Kenedyy a răspuns:

Buna kiss. Primul sarut nu trebuie sa-l planifici sau sa-l eviti, cand se intampla, se-ntampla. Trebuie sa te comporti cu prietenu` tau frumos, adica ` sa-l alinti :X, sa glumesti cu el. Nu ttrebuie sa fii stresata oh go on. wave Baftaa la primul sarutwinking eu zic sa fii relaxata.

7 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Nimeni nu s-a nascut invatat! Fa ceea ce simti si nu te mai gandi ca te-ai putea face de rusine sau mai stiu eu ce. Daca intr`adevar te place, nu va exista nicio problema ca nu ai avut niciun prieten, ba din contra s-ar putea bucura sa afle asta.

| Cristiann25 a răspuns:

Mda copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a rezistat o saptamana fara sa te sarute nu inseamna ca te iubeste.
Acum, revenind la problema ta, eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci probleme. Daca chiar tine la tine doar nu se va desparti din cauza ca nu stii sa saruti. El a stiut prima data? Primul sarut o sa fie mai stangaci, dar pe masura ce exersezi capeti experienta. Nici eu n-am avut primul sarut, dar nu-mi bat capul. Fie ce-o fi, trebuie sa vina si momenul asta la un moment dat, nu putem amana toata viata un sarut pentru ca nu avem experienta, ca daca amanam nici nu avem cum sa capatam experienta.
Apropo, cati ani ai?

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Bag seama, esti oleaca uzata de ii stii tu pe toti baietii din lume, astfel incat sa il poti eticheta pe iubita-tau "cel mai adorabil din lume".

| Kenedyy a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

winking Daca ea e indragostita lulea de acest baiat, il considera cel mai adorabilwinking. Tu daca ai un/o iubit/a nu o/il consideri cel/cea mai frumos/frumoasa din lume? Adica, nnush oh go on e o chestie ce tine de sentimente, asa considera ea. straight face

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Kenedyy):

Si daca el nu il cunoaste pe baiatul de care ea este intragostita, este normal sa nu il considere zeu al barbatiei.
Esti tu indragostita, dar pun'te si in locul celui care citeste intrebarea.

| C26 a răspuns:

Pai lasa sa vina totul de la sine, si nu te mai gandii ca o sa te faci de rusine, pentru ca el atunci isi va da seama ca nu stii sa saruti, si o sa stie el cum sa te ia. happy
Sau vorbeste cu el deschis, si spune-i ca nu ai mai avut un prieten, ca nu stii sa saruti, fara rusine. happy
Daca chiar vrea sa stea cu tine, va avea rabdare sa te invete.
Acum depinde si cat de experimentat e iubitul tau in relatiihee hee