| Ellen678 a întrebat:

Heii! Să încep prin a vă spune povestea mea. În toamna anului trecut un băiat mă plăcea și stătea mereu cu mine, mă lua in brațe etc, dar eu nu îi arătam întotdeauna afectiune înapoi, pentru că nu eram pregătită pentru o relație. Peste 2 luni, el s-a cuplat cu o fată și acum au impreuna vreo 7-9 luni. Chiar si cand era cu acea fata continua sa ma tina de mana( eu nu stiam că e cu ea, am aflat mai târziu). Apoi peste un timp, a încetat sa facă anumite lucruri, dar era apropiat de mine. Acum, mie îmi place de el, iar el încă continuă să mă ia în brațe și să stea lângă mine, dar nu știu sigur dacă mă mai place. Ar trebui să-i spun că-l plac? Deși nu aș vrea să mă bag între ei, pentru că acea fată este foarte drăgută și e prietenă cu mine. Dar eu tot aș dori să-i spun ce simt.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă el este încă cu acea fată, el nu este proprietatea acelei fete, nu are un legământ de logodnă cu ea, nu i-a promis că va fi cu ea toată viața.
Deci el mai are opțiuni.
Dacă mai este cu ea, dar te ia și pe tine în brațe, acum el are nevoie de două fete, dar nu a ales una dintre ele. Astfel trebuie să te porți cu el așa încât el să înțeleagă că te ești aceea care îl va face pe el fericit.
Dacă îi interzici să se mai vadă cu aceea, el se va simți lipsit de libertate.
Astfel. provoacă întâlniri cu el, să te ia în brațe.
Poartă-te frumos cu el.
El va face diferența dintre tine și ea.
Dacă te porți așa ca să înțeleagă că tu ești aceea, You are the one, atunci va renunța la ea și va fi cu tine.

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Intreaba-l de intentiile lui. Spune-i sa-si justifice comportamentele afective laughing

| Adry05 a răspuns:

Da frate, strica prietenia si raneste o fata pentru un putoi care in timp ce are iubita se da si la alta si care probabil asa o sa faca si-n timpul unei eventuale relatii cu tine. Toata familia eventual s-o lasi pentru asa baiat bun si de incredere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El încă continuă să mă ia în brațe și să stea lângă mine, dar nu știu sigur dacă mă mai place.
Dacă după asta nu ești sigură că te place, ce altceva mai vrei să facă?
Iei pe cineva în brațe dacă nu îți place? Nu.
Deci te place.
Ce mai vrei, să se așeze în genunchi?
Să îți cânte serenade?

| Ellen678 explică (pentru sadrian46):

Păi și atunci pentru ce mai e cu acea fată? Ce ar trebui să fac?

| Ellen678 explică (pentru sadrian46):

Ar mai trebui să i spun ce simt?

| sadrian46 a răspuns (pentru Ellen678):

Dacă întrebi - ar trebui-, pui așa poblema, în raport cu trebuie, adică este imperativ, este obligator.
Dacă îi spui, faci ceva.
De obicei ți nu totdeauna, un om face ceva ca să rezolve o problemă legată de viața lui.
Dta ai o problemă. Această problemă este a fiecărui om.
un om, femeie, nu este decât o jumătate de ființă vie.
De aceea chemarea vieții care se manifestă prin acel - îmi place, simt atracție, te vreau- este cea mai importanță a vieții.
Noi sintem oameni și u și dt și tu.
Dacă dta și el ați fi doi căței ( iertați asemănarea, este doar didactică, adică vreau să vă învăț ceva, v-ați mirosi unul pe altul și apoi dta ai ridica coada în sus, acesta fiind un semn care arată - îmi place de tine-. Noi oamenii avem un sistem de comunicare prin limbaj, prin cuvinte. Astfel dacă îți place de el, dacă îl vrei ca prieten, ca iubit, dacă vrei o relație cu el și vrei ca el să afle asta, ar trebui să îi spui.

| sadrian46 a răspuns (pentru Ellen678):

Dacă el este încă cu acea fată, el nu este proprietatea acelei fete, nu are un legământ de logodnă cu ea, nu i-a promis că va fi cu ea toată viața.
Deci el mai are opțiuni.
Dacă mai este cu ea, dar te ia și pe tine în brațe, acum el are nevoie de două fete, dar nu a ales una dintre ele. Astfel trebuie să te porți cu el așa încât el să înțeleagă că te ești aceea care îl va face pe el fericit.
Dacă îi interzici să se mai vadă cu aceea, el se va simți lipsit de libertate.
Astfel. provoacă întâlniri cu el, să te ia în brațe.
Poartă-te frumos cu el.
El va face diferența dintre tine și ea.
Dacă te porți așa ca să înțeleagă că tu ești aceea, You are the one, atunci va renunța la ea și va fi cu tine.

| Crackman a răspuns:

Cauta pe altul

| Public22 a răspuns:

Omul aleargă după doi iepuri. Cel mai bine îți vezi de treaba ta.

| Antopuff a răspuns:

Daca tie iti place sa fii calcata in picioare atunci da, spune-i.